W jaki sposób planuje się tajemniczego klienta?

Coraz więcej przedsiębiorstw w kraju chce przeprowadzić w swoich placówkach badanie mystery shopper. Żeby to się ziściło zatrudnia się agencję badawczą, która następnie zatrudnia do tego dodatkowo wyszkolonych pracowników.

Na pewno zastanawiacie się na czym polega tego typu badanie. Przede wszystkim kontroluje się standardy obsługi klienta na terenie konkretnego placówki. Oczywiście zorganizowanie badania wymaga czasu i trochę kosztuje. Jednak klienci zazwyczaj doceniają wyniki. Duże firmy zamawiają takie usługi raz na kilka miesięcy, aby mieć ciągle pod kontrolą swoich sprzedawców, a także utrzymywać na wysokim poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: oferty pracy tapicer).Jak się to odbywa? W pierwszej kolejności na spotkaniu z klientem dowiaduje się jakiego typu schematy sprzedaży są praktykowane w przedsiębiorstwie, a także założenia dotyczące wyglądu sklepu, tj.rozkładu produktów oraz profilu typowego nabywcy. Dalej tworzy się szczegółowy kwestionariusz, posiadający optymalną ilość pytań.

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj są to pytania zamknięte, żeby badacz mógł szybko ocenić sklepu, jednak pytania otwarte są także konieczne. W nich bowiem kontroler może opisać swoje spostrzeżenia, które stanowią wyjątkowo bogaty materiał badawczy.

Kiedy mamy już gotowy formularz powinniśmy zatrudnić osoby, które wykonają część badania przykłady badań marketingowych w terenie. Wybrany pracownik powinien być z natury baczny, posiadać nieco zdolności analitycznych.Ponad to poszukuje się ludzi, którzy dobrze wykonają swoje zadanie . Zdarzały się bowiem niepożądane sytuacje, gdy ktoś wcale nie odwiedził danego placówki, a kwestionariusz wypełnił. (Ogłoszenie: praca Tarnów).
Agencja badawcza, która najmuje audytorów, musi ich wcześniej skutecznie wyszkolić.Tego typuszkolenie nie trwa długo i nie jest zbyt kosztowne.
Zwieńczeniem działalności badawczej jest raport. Odnajdziemy w nim część analityczną oraz zalecenia dla klienta. Często przedsiębiorstwa dowiadują się, że ich sposób sprzedaży jest nieskuteczna, a ich pracownicy nie wykonują sumiennie swojej pracy, zaniżając w ten sposób sprzedaż.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Ponieważ ostatnimi czasy jest to dosyć modna praca, szczególnie w środowisku studentów, nawet w mniejszych miastach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszystkie osoby zainteresowane, tego typu ogłoszeniami, powinny wiedzieć, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów to za mało.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej (http://www.waliduda.pl/zakres-uslug/prawo-cywilne) danych na pozostałych stronach – odnajdziesz je, klikając w link poniżej.

Nierzadko w popularnych serwisach z ogłoszeniami nie doszukamy się ofert typu praca tajemniczy klient. Trzeba wówczas wejść na strony funkcjonujących w naszym województwie firm badawczych i wysyłać CV prosto na ich e-mail.