Przebudowa hali produkcyjnej

Zdarza się, iż w naszej firmie w ramach remontu trzeba wykonać ciężkie prace budowlane. Nierzadko, żeby pobudować nowocześniejszą, w wyższym stopniu przystosowaną do zmieniających się wymagań biznesowych halę produkcyjną, należy na początek wyburzyć stare budowle fabryczne.

Najczęściej na tego typu przedsięwzięcia niezbędne jest stosowne, założone przez przepis zezwolenie budowlane. Procedura jest taka sama jak w wypadku realizowania pozwolenia na inwestycję. Wykonawca naturalnie jest zobowiązany do zachowania reguł bezpieczeństwa nie wyłącznie na terenie budowli ale i w jej najbliższym otoczeniu. Dokumenty konieczne do otrzymania pozwolenia na wyburzenie to: pozwolenie od właściciela obiektu (nawet jeśli my jesteśmy tym właścicielem), plan usytuowania obiektu, detaliczny opis zamierzonych robót z dogłębnym wyznaczeniem metody przeprowadzenia rozbiórki jak też zasad zachowania bezpieczeństwa.

styropian

Autor: Baumit

Niezbędne mogą być też inne dokumenty i pozwolenia, w zależności od typu budowy którą chcemy wyburzyć, jej początkowego przeznaczenia oraz zainstalowanych w środku sprzętów. Pozwolenie na rozbiórkę powinno zostać dostarczone do adekwatnego oddziału architektonicznego odpowiedniego dla zlokalizowania budowa. Robót rozbiórkowych można dokonywać po 30 dniach od daty dostarczenia wniosku o zezwolenie na wyburzenie, nie później jednakże niż 2 lata od daty zaczęcia demontażu określonego we wniosku. Po miesiącu od dostarczenia wniosku zgodnie z prawem można wprawić w ruch młot wyburzeniowy po czym dokonać tego co faceci lubią najbardziej, a więc demolki i to legalnej, zatem pokruszyć z lubością betonową podłogę lub też asfalt.

Młot wyburzeniowy może powodować urazy u operatora dlatego bezwzględnie powinno się stosować ekwipunek ochraniający słuch oraz układ kostno-stawowy.

Gruz pozostały po pracach rozbiórkowych warto spożytkować jako budulec wtórny, przykładowo do zagęszczenia gruntów.

Masz chęć zobaczyć inne podobne praktyczne wskazówki? Jeżeli tak, to zobacz tutaj żyrandol z wiatrakiem, a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.

Przedtem tymczasem winna pójść w ruch kruszarka. Często w trakcie prac demontażowych będziemy zmuszeni coś ciężkiego podnieść na niezbyt wielką wysokość. Rewelacyjnie w tym celu nada się podnośnik nożycowy, chociaż przeważnie tego rodzaju sprzęt stosuje się w warsztacie samochodowym.