Różnorakie sposoby oraz narzędzia do zarządzania firmą

Dawniej do poprawnego działania, firma wymagała szeregu wykwalifikowanych pracowników – od działu księgowości, przez menadżera po wielu zatrudnionych przy wytwarzaniu czy sprzedaży. Niektóre przedsiębiorstwa do właściwego funkcjonowania potrzebowały dodatkowych pracowników, zatrudnionych chociażby w dziale dystrybucji czy reklamy. Dziś jest to zbytek, na jaki mogą sobie pozwolić wyłącznie duże firmy. W celu zminimalizowania kosztów prowadzenia niewielkiego przedsiębiorstwa, sporo zjawisk zostało zautomatyzowanych i można nimi zarządzać z użyciem prostej aplikacji komputerowej. Dzięki temu możliwe jest prowadzenie niewielkiej firmy, w której zatrudnionych jest jedynie parę osób, lub też mikroprzedsiębiorstwa – jednoosobowej, sprawnie funkcjonującej firmy.

oprogramowanie

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwości aplikacji

w firmie

Autor: The Official CTBTO Photostream
Źródło: http://www.flickr.com

Każda aplikacja dla firm jest stworzona dla odmiennego rodzaju klienta. Są więc aplikacje pomocne w prowadzeniu sklepu, aplikacje do prowadzenia księgowości, programy dla różnego rodzaju wypożyczalni, oraz sporo innych. Na wspomnienie zasługuje tutaj elektroniczny system obsługi klienta, zatem w skrócie esok. Aplikacje tego rodzaju komputeryzują kontakt z odbiorcą, kontrolując obecność produktu w magazynie, rejestrując złożenie zamówienia, dokonanie płatności i pozostałe procesy (więcej na ten temat: ). Do pracownikówpracowników (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-pytania-i-odpowiedzi-na-rozmowie-kwalifikacyjnej-ktore-warto-znac) sklepu należy tylko fizyczne wysłanie zamówionego produktu za pośrednictwem prywatnej firmy kurierskiej. Tego typu rozwiązanie powoduje, że obsługa sklepu może sprzedać dużo więcej towaru przy zmniejszonej liczbie etatów, co znacznie obniża koszty własne i maksymalizuje dochody przedsiębiorstwa.

Aplikacje innego rodzaju

Aplikacje do zarządzania przedsiębiorstwem to nie tylko automatyzacja sprzedaży, dzięki komputerom możliwe jest prowadzenie bardzo różnej działalności w usługach. Przykładowo, wypożyczalnie samochodów nierzadko używają zakupionego oprogramowania do obsługi klienta. System wypożyczalni umożliwia bezproblemowe zarządzanie pojazdami dostępnymi do wypożyczenia, kontrolowanie dostępnych terminów czy naliczanie rabatów stałym klientom. Ponadto, niektóre systemy tego rodzaju mają wzory stron WWW, które trzeba jedynie udostępnić na odpowiednim serwerze, żeby firma zaistniała w internecie (kliknij). Za wszystkie powyższe programy pobierana jest stała miesięczna opłata, zależna od programu oraz posiadanej licencji.