Wszystko, co musisz zapamiętać o zmianie ogumienia zimowego na opony letnie

Zima nareszcie się skończyła i ponownie zawitała wiosna. Nim się obejrzymy po raz kolejny będzie lato. Jeżeli jesteś właścicielem samochodu to dobrze zdajesz sobie sprawę, że okres wiosenny oznacza czas zmiany ogumienia w samochodzie na letnie.

link do www

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego tak naprawdę należy to robić i czym one się charakteryzują? Ogumienie letnie w naszych warunkach pogodowych nadaje się na okres, który trwa od kwietnia do października. Jeśli żyjesz w takim mieście, jak np. Wrocław, a nie w górskich miastach to kwiecień jest idealnym czasem na zmianę ogumienia. Istnieje wtedy małe prawdopodobieństwo opadów śniegu i drastycznych zmian meteorologicznych. To też na opony letnie Wrocław (kliknij) powinien zdecydować się wcześniej, niż inne miasta, jak np. Zakopane. Opony letnie przystosowane są do temperatur od 7 stopni Celsjusza. Tylko w takich warunkach gwarantują nam odpowiednią przyczepność na drodze. Cecha ta wynika z mieszanki, z której są one wytworzone. Jest ona bardziej twarda, niż zastosowana w produkcji opon zimowych. Następną cechą, która odróżnia zimowe od letnich jest wysokość bieżnika. Opony letnie Wrocław mogą mieć stanowczo niższy bieżnik. Tak powinno być w przypadku, gdy są one przeznaczone na normalne nawierzchnie. Dla pozostałych dróg, np. szutrowych w Szklarskiej Porębie bieżnik powinien być wyższy. Na naszym rynku mamy duży wybór marek, które oferują klientom przeróżną klasę w różnym zakresie cenowym. Są to np.

Jest Ci potrzebne łącze do wpisu (https://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-akcel.html)? Zapraszamy zatem, byś kliknął tu i wówczas przeniesiesz się do nowego tekstu pełnego szczegółów.

opony kleber. Wymagania stawiane oponom letnim są mniejsze, dlatego też mogą one charakteryzować się niższą ceną.

opony zimowe

Autor: Jan Mark Holzer
Źródło: http://www.flickr.com
Należy pamiętać, że okres na jaki stworzony jest konkretny rodzaj ogumiania nie jest wyłącznym wyznacznikiem ich wymiany. Jest to na pierwszym miejscu temperatura i warunki meteorologiczne. Dlatego też, gdy w kwietniu, czy maju panuje temperatura w okolicach 0 stopni nie należy jeździć na letnich oponach. Ogumienie letnie i ogumienie zimowe różnią się w sposób znaczący od siebie i nigdy nie należy używać ich w czasie, na który nie są przeznaczone. Różnice te mogą wydawać się mało znaczące, ale podczas jazdy widać zasadniczą różnicę. Pamiętajmy także, że różne marki, jak opony kleber sprzedają ogumienie zarówno zimowe, jak i letnie. Korzystanie z tej samej firmy przez oba sezony może okazać się dla nas korzystne.