Nowatorskie techniki na zarządzanie personelem w firmach, plusy i minusy outsourcingu pracowniczego

Najpopularniejszymi formami zatrudnienia w Polsce są najróżniejsze formy umów podpisywane z pracodawcami. Zdecydowana większość pracowników chciałaby być zatrudniona w pełnym wymiarze, lecz nasi pracodawcy często naciągają prawo i z kolei oni wolą zatrudniać na rozmaite umowy o dzieło i zlecenia.

branża IT

Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach coraz popularniejsza stała się jeszcze jedna forma nawiązywania stosunku pracy z pracownikami, to znaczy outsourcing pracowniczy. Taka forma współpracy między pracodawcą a pracującymi osobami jest bardzo popularna w krajach zachodnich, i firmy z krajowego podwórka także zaczynają się do niej przekonywać. Powstaje coraz więcej wyspecjalizowanych agencji które oferują usługi wynajmu pracowników, powiększa się także liczba osób, jakie zdecydowały się z nimi współpracować. To wszystko powoduje, że ten obszar rynku rozwija się bardzo szybko, i wszyscy dostrzegają korzyści i zalety, jakie ma to rozwiązanie. W szczególności chętnie z tego typu możliwości zaczęli korzystać studenci, bo oni mogą elastycznie kształtować swój czas, a nie zawsze będą mieli możliwość wiązania się stałą umową.

dodatkowe info

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Generalnie wynajem pracowników (zobacz wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony) będzie polegał na tym, że są oni zatrudniani w firmie oferującej takie usługi, i realizują powierzoną pracę dla jej klientów. Dla firm, jakie wynajmują w taki sposób pracowników jest to niezwykle wygodna sytuacja, nie muszą zapewniać całej otoczki kadrowo-płacowej.

Wypłata wynagrodzeń, zwolnienia chorobowe i urlopy, a także wszystkie inne sprawy wiążące się z zatrudnieniem będzie leżała po stronie firmy, jaka organizuje taki wynajem. W rzeczywistości da się dzięki takiemu rozwiązaniu sporo zaoszczędzić, zwłaszcza w przypadkach pracy sezonowej. W wielu firmach w pewnych okresach czasu będzie potrzebna większa liczba ludzi, lecz danie im stałej umowy nie byłoby opłacalne z tego powodu, że w pozostałym czasie nie mieliby co robić.

Na niniejszej stronie jest wiele użytecznych wiadomości, jednak prędko sprawdź też pozostałe szczegółowe informacje ile zarabia kurier. One również są bez wątpliwości warte zainteresowania.

I w takich właśnie sytuacjach bardzo dobrze sprawdza się outsourcing pracowniczy, na okres wzmożonej aktywności wynajmuje się potrzebną ilość ludzi, a po upływie zakładanego okresu czasu zwyczajnie oni kończą swoją pracę.