Certyfikaty wymagane w Unii Europejskiej

Polska przystąpiła do Unii Europejskiej w 2004 roku i od tego czasu bezustannie omawia się bilans zysków i strat tego posunięcia. Nie da się ukryć, że wypada on pozytywnie. Nasz kraj wiele zyskał, odkąd staliśmy się państwem członkowskim wspólnoty.

spotkanie firmowe

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba zaznaczyć, iż Polska jest jednym z najludniejszych krajów UE i jednym z państw, które najskuteczniej wykorzystują pieniądze z UE. Widoczna jest tutaj kreatywność Polaków i świadomość, gdzie i kiedy spożytkować unijne dotacje. Z ich powodu sporo osób może urzeczywistnić marzenia o własnej firmie albo rozwinąć już posiadany biznes. Fundusze unijne to pomoc dla osób, które chciałyby powołać do życia działalność gospodarczą lub zadbać o rozwój już istniejącego biznesu, lecz nie mają na ten cel wystarczająco dużo własnych środków.

Czyżby któryś komentarz z www Cię dotknął? Masz chęć na to zareagować? Zachęcamy Cię do tego gorąco. Oczekujemy na Ciebie!

Korzystanie z pomocy oferowanej przez Unię Europejską niewątpliwie widocznie wpływa na rozwój firmy oraz poprawę jej konkurencyjności. Polskie firmy coraz częściej wybierają pracę w krajach należących do Unii Europejskiej. Zwłaszcza, że w owych krajach ciągle jest popyt na zawody techniczne, np. spawaczy – badania penetracyjne (więcej informacji).

zdecydowanie pomocna strona

Źródło: flickr.com
Od polskich przedsiębiorstw nie wymaga się już specjalnych pozwoleń na pracę, a procedury nie są tak skomplikowane jak dawniej, mimo wszystko stale firmy muszą spełniać pewne wymagania stawiane przez zleceniodawców, na przykład co do doświadczenia, komunikacji, oraz zdobytych certyfikatów. Jednym z najczęściej wymaganych jest certyfikat SCC. Przedsiębiorstwa działające w branży o dużym stopniu ryzyka, np. prace na wysokościach, prace budowlano-remontowe powinny zagwarantować personelowi certyfikat bezpieczeństwa SCC. Cóż to takiego? Certyfikat SCC to system zarządzania bezpieczeństwem, i higiena pracy, podczas prac o zwiększonym ryzyku wypadków. Certyfikat ten mile widziany jest przede wszystkim w Holandii, Belgii oraz Niemczech.
Certyfikaty zwiększają szansę firmy na pracę w krajach Unii Europejskiej, ponieważ pracodawcom z UN sporo dobrego mówią o danym wykonawcy. Są niczym identyfikator.