Jak znaleźć prace marzeń? Czy jest to w ogóle realne? Jeśli owszem, to jak najkorzystniej szukać?

Dużo ludzi, którzy starają się o pracę posyła swoje listy motywacyjne i CV tam gdzie popadnie. Jednak pomimo dobrych kwalifikacji dość często nie otrzymują nawet odpowiedzi. Istnieje bardzo dużo poradników i kursów odnoszących się na przykład skutecznego pisania Curriculum Vitae, ale w rzeczywistości pracodawcę mało interesują te dokumenty. Są one jedynie wstępnym zapoznaniem się z być może następnym pracownikiem.

Dla pracodawcy najistotniejszym jest, by kandydat na przyszłego pracownika, już jako pracownik przynosił firmie zysk.

Pracujący ludzie, biuro

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com

Biorąc takiego pracownika (zobacz jak wypełnić pit 11), pracodawcę tak naprawdę ciekawi to czy kandydat na pracownika w momencie gdy otrzyma posadę, będzie prawdziwym i zaangażowanym członkiem firmy, czy tylko nic nie wnoszącym do firmy wykonawcą poleceń. Pracodawcy mając na biurku wiele podobnych, lub podobnych dokumentów dość często ich nie czytają ale kierują się czyimś poleceniem lub zrzucają całą organizację rekrutacji na pracowników, którzy mogą działać standardowo. Polecamy

Praca tylko wtedy oferuje zysk, kiedy jest wykonywana z pasją, stąd zanim rozpoczniemy poszukiwania trzeba zastanowić się co lubimy robić. W dalszej kolejności trzeba wybrać kilka interesujących nas firm i dokładnie się z nimi zapoznać.

Masz zamiar rozszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Zapraszamy więc do przejścia do następnej witryny. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (https://merservice.pl/uslugi/audyty/).

Potem trzeba wytypować jedną z wybranych firm i zacząć zadawać sobie takie kwestie jak gdybyśmy byli jej właścicielami, to na pewno pomoże w czasie ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej. Konieczne jest zapoznanie się z kilkoma innymi firmami podobnymi do tego typu, w jakiej chcemy pracować – . Pozwoli to nam wyobrazić sobie jak prezentuje się praca w takim firmie.

Po takim warto umówić się z właścicielem firmy na rozmowę. Na spotkaniu korzystnie okazać zaangażowanie i entuzjazm co może się podobać pracodawcy. Z pewnością nie należy być wszystkowiedzącym, gdyż nasz rozmówca faktycznie ma większą wiedzę na ten temat. Nawet jeśli nie dostaniemy pracy za pierwszym razem to mamy zagwarantowane doświadczenie, które jest konieczne do następnych poszukiwań. Jednocześnie, niekiedy ciężko w ogóle wystartować z miejsca, ponieważ nie ma dla nas odpowiednich ofert pracy. Wtedy warto sprawdzić w internecie wpisując różnorodne ciekawe wyrażenia, jak oferty pracy ostrowiec świętokrzyski – , oferty pracy puławy czy nawet praca trener wewnętrzny.