Jaki będzie nowy rok dla przedsiębiorstw budowlanych?

Lokalny rynek sprzedaży mieszkań ciągle ulega ciągłym zmianom. Jak grzyby po deszczu są oddawane kolejne osiedla. Wystarczy prześledzić w sieci, jak duża jest dziś ilość ofert sprzedaży. Wpisując zaledwie „mieszkania Wrocław”, otrzymuje się dziesiątki rekordów ogłaszających się pośredników jak i pojedynczych klientów. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie brak chętnych. Ludzie są coraz bardziej ostrożni w podejmowaniu długofalowych postanowień , zwłaszcza takich, które w znaczący sposób uszczuplą ich domowy budżet. Dziś miesięczna spłata kredytu hipotecznego to zazwyczaj 1800-2000zł, a niepewność uwarunkowań ekonomicznych nie sprzyja finalnym decyzjom.

Przestronne mieszkania od Archicom Holding

Zakończenie 2012 roku przyniosło ożywienie ze względu na końcówkę ministerialnego programu dopłat. Sporo osób musiało zdążyć zakupić nieruchomość po niższej cenie. Przyszły rok może przynieść impas na rynku. Nie tylko zbliżający się trudny okres, a w konsekwencji spadek zatrudnienia, będzie wpływał na zastój w transakcjach kupna-sprzedaży, ale i czekanie na nieznany do końca projekt Mieszkanie dla Młodych. Przy okazji właśnie wygaszanej Rodziny na Swoim dużą popularnością cieszyły się domy z pierwszej ręki. W ostatnich miesiącach deweloperzy prześcigali się w reklamach preferencyjnych kredytów.

Przyszły rok może być już dla sprzedawców mniej łaskawy. Duże firmy zajmujące się sprzedażą są mniej elastyczne niż prywatni właściciele, dla których bardzo wysokie ceny firm deweloperskich mogą stać się szansą, na którą czekali. Tak jak bez pomocy pełnomocnika ciężko było im sfinalizować transakcję, tak teraz sytuacja może zmienić na ich korzyść.

A firmy te wcale tak chętnie nie zamierzają obniżać oferowanych cen. Możliwe, że okoliczności i konkurencja zweryfikuje obecną sytuację i zmobilizuje ich do dalszych ustępstw, jednak na znaczące spadki nie ma co oczekiwać. Deweloper poniósł koszty i teraz musi zarobić… Nieruchomości Wrocław to obecnie głównie handel mieszkaniami. Wydaje się, że domy dla mieszkańców Wrocławia przestały być dostępne. Nic dziwnego, skoro ich koszt jest zwykle sporo wyższy niż np. mieszkania z wielkiej płyty. Równie mało ważna wydaje się być położenie.odwiedź stronę nakrętki nierdzewne nakrętki nierdzewneJuż nie zwracamy uwagi na to gdzie się przeprowadzimy, ale czy w ogóle uda nam się znaleźć kredyt i dobrać właściwą nieruchomość.

Wyświetl większą mapę