Atrakcyjne przeróbki czterokołowca

Współczesne samochody, podlegają ogromnie restrykcyjnym przepisom jeżeli chodzi o emisję trujących związków chemicznych. Normy z roku na rok się zaostrzają. Na pewno jest to korzystne dla natury, zarazem wiec dla naszego zdrowia. Ale – jak to zwykle bywa – nic za darmo. By osiągnąć wspomniane standardy trzeba montować w silnikach specjalne filtry cząstek stałych. Filtrują one ze spalin większe drobiny, takie jak na przykład sadze.

silnik samochodu

Autor: JOHN LLOYD
Źródło: http://www.flickr.com
Stosowanie podobnych filtrów jednak troszeczkę obniża moc silnika. Teoretycznie filtry takie nie potrzebują żadnych prac konserwacyjnych. Kłopot jednakże może się pojawić jeśli filtr ulegnie uszkodzeniu lub podczas gdy potrzebujemy ulepszyć właściwości napędu. Felerny filtr koniecznie trzeba wymienić ponieważ zaniedbanie tego może powodować uszkodzenie napędu. Całkowite usuwanie filtra cząstek stałych we wrocławskim warsztacie nie jest wcale rzeczą prostą, bowiem nieprawidłowo zamontowany filtr może być niebezpieczny dlatego że kierowca może nie zostać właściwie poinformowany przez samochód o awarii silnika.

samochody po tuningu

Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego więc wspomnianej wymiany trzeba dokonać w specjalistycznych warsztatach. Jak wcześniej wspomniano awaria filtra nie jest jedyną przyczyną kiedy użytkownicy zlecają usuwanie filtrów dpf. Kolejnym powodem wyeliminowania filtra jest ulepszenie osiągów napędu i uzyskanie tzw. lepszego brzmienia auta. Usuwanie DPFa jest elementem robót określanych tuningiem. Według niektórych ingerencja mechaniczna bądź elektroniczna (przeprogramowanie procesora i sensorów samochodu) jest dyskusyjna jeśli służy tylko stylistyce lub spełnieniu kaprysów posiadacza auta. Naturalnie decyzja o tuningu należy do klienta.

Po wpisaniu w Google hasła chiptuning z Wrocławia użytkownik sieci na swoim tablecie zauważy dość sporo możliwości przerabiania aut, nie koniecznie muszą to być przeróbki których celem będzie usuwanie filtra DPF. Może to być również montaż rasowego systemu głośnikowego, jaki mym zdaniem o wiele korzystniej wpływa na luksus podróżowania. Odmiennym sposobem na zademonstrowanie światu i okolicy że mamy fajowy samochód jest poszukanie po wbiciu słów hamownia 4×4 Wrocław, kompetentnych pracowni gdzie możemy wymalować samochód tak aby sprawiał piorunujące wrażenie.