Inwestycja w swoje życie bardzo się opłaca, i to w wielu aspektach. Czy także inwestujesz?

Przychodzi w życiu taka chwila, kiedy zaczynamy się zastanawiać nad bardziej poważnymi kwestiami. Dorastamy,postanawiamy założyć rodzinę, awansujemy w pracy, należy więc zastanowić się gdzie ulokować swoje fundusze żeby zaczęły na siebie pracować.

Pojawia się często ważne pytanie: w co inwestować? W ostatnich latach wiele osób wybiera inwestowanie w fundusze. Z jednej strony, występuje większe ryzyko straty kapitału niż w sytuacji oszczędzania na lokatach, niemniej istnieją za to szanse na lepsze, czyli bardziej wyższe stopy zwrotu. Jeśli w pierwszej kolejności myślisz o bezpiecznym inwestowaniu, to także możesz korzystać z tej opcji, wystarczy tylko obrać odpowiednia strategię.

Najważniejsza jest strategia. Już na samym początku musimy określić podstawowe elementy strategii inwestycyjnej – zobacz przykład na doradca finansowy warszawa. Do nich można zaliczyć, jaki mamy rodzaj fundusz, czas w którym mamy zamiar rozpocząć nasza inwestycję, a kiedy kończymy. Istotny jest wyznaczony przez nas horyzont czasowy, a także maksymalna strata kapitału, jaką możemy ponieść.

Zainteresowałeś się tym działem? Czytaj więc dalej tablice reklamowe wrocław studioprinter.pl o tym punkcie w następnym wpisie, który dla Ciebie stworzyliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Te wytyczne są najważniejsze.

pozyskiwanie funduszy

Autor: Tyler Lowmiller
Źródło: http://www.flickr.com

ich wyznaczenie to dla nas gwarancja, że wybierzemy najlepszy dla naszych potrzeb fundusz. To ważne, z tego względu, że każdy ma inne preferencje i oczekiwania, to zapewnia nam stałą kontrolę nad sytuacją,podczas trwania inwestycji mamy czas by podjąć właściwe działania. A to ważne, bo sytuacja na rynku lubi się zmieniać i zaskakiwać. Posiadając plan minimalizujemy również wpływ emocji na podejmowane przez nas decyzje. Kiedy mamy czytelny i racjonalny plan, po prostu działamy z większą rozwagą.

Strategii inwestowania w fundusze inwestycyjne jest mnóstwo, można je jednocześnie modyfikować tak, żeby odpowiadały naszym potrzebom. Zastanawiasz się w co inwestować? Najpopularniejszą z nich jest strategia uśredniania ceny. Opiera się ona na systematycznympowtarzanym co miesiąc zakupie jednostek konkretnego funduszu – doradca finansowy dla firm. Ta strategia bardzo zmniejsza ryzyko naszej inwestycji, ponieważ całość kapitału nie spoczywa w jednym miejscu. Jeśli myślimy o tym pomyśle, to warto wykorzystać taka strategię do inwestowania w fundusze agresywne, czyli akcyjne, gdyż ich specyfiką są wahania cen