Przesyłka zagraniczna wymaga sporej liczby formalności, lecz zależy, w jakie miejsce ją wysyłamy. Zobacz, o co w tym chodzi

Czy wiesz, czym różnią się przesyłki krajowe od międzynarodowych? Pytanie wydaje się dosyć nieskomplikowane, ponieważ każdy wie, że przesyłki międzynarodowe są droższe, natomiast ich doręczenie trwa dłużej. Niemniej, warto mieć na uwadze, że jak chodzi o międzynarodowe przesyłki, to są one opatrzone znaczniejszymi trudnościami. Jest to szczególnie ważne dzisiaj, jak wielu nas wyjeżdża za granicę

.

Paczka kurierska

Autor: Carl Malamud
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszystkie paczki posyłane za granicą potrzebują odprawy celnej, jaka jak wiemy wiąże się z dodatkowym załatwianiem spraw. Znaczy to jednocześnie, że jeżeli posyłamy coś do kraju który jest w strukturach unijnych nasza przesyłka nie będzie oznaczona do odprawy celnej, jak niedrogie przesyłki kurierskie do Irlandii.

Jeśli sądzisz, że niniejszy artykuł jest godny zainteresowania, to bez obaw kliknij ten link i zobacz udostępniony tu (https://e-hunter.pl/) materiał – on też Cię zaciekawi.

Zaś, inne przesyłki przesyłane poza teren Unii Europejskiej muszą zostać odprawione w urzędzie celnym państwa, gdzie wysyłamy paczkę.

W tej sytuacji nadawca zobowiązany jest do dostarczenia całkowitej dokumentacji celnej. Najbardziej istotne to, żeby zapoznać się z przepisami celnymi, które obowiązują w danym kraju.

Zobacz bez wahania ten świetny serwis – on z pewnością również Cię zaintryguje, gdyż są w nim inne tego typu informacje na temat prezentowanej tematyki.

Są to informacje odnoszące się do koniecznych dokumentów czy towarów, jakich nie może przewozić do określonego kraju. Koszt tego rodzaju przesyłki zagranicznej z pewnością będzie wyższy niż krajowej. Jego cena będzie zależeć od kilku wartości, jak parametry przesyłki, dystans, który musi ona pokonać. Jest zależne również od preferencji odnośnie czasu, w którym będzie ona dostarczona. Typ dokumentów, które powinniśmy przygotować jest zależny od tego, co przesyłamy.

Czasem wystarczy najzwyklejsza deklaracja, tak jest, gdy posyłamy tylko dokumenty. Trochę odmiennie jest, kiedy posyłamy upominki lub próbki towarów. Deklaracje muszą być po angielsku. Niekiedy możliwe, iż będą niezbędne inne dokumenty, jak faktura czy świadectwo skąd pochodzi towar. Deklaracje celnie bezpłatnie można otrzymać na poczcie.

Musimy pamiętać, że przesyłki, jakie potrzebują niestandardowych dokumentów mogą być trochę dłużej przetrzymywane na granicy . Jak widzimy więc, przed posłaniem takiej przesyłki musimy dowiedzieć się kilku spraw, ażeby wszystko wysłać zgodnie z planem. W przeciwnym razie może nas spotkać przykra sytuacja, zaś nasza przesyłka nigdy nie będzie dostarczona do adresata. Pamiętajmy więc, by dopełnić wszelkich formalności.