Unia Europejska i jej pomysły na wyróżnianie przedsiębiorstw

Jak wszystkim wiadomo wstąpienie do Wspólnoty Europejskiej naszego kraju miało sporo zwolenników, jednak miało też spore grono przeciwników. Niewiele osób, które z dezaprobatą spoglądały na akces Polski do Wspólnoty zmieniło zdanie. Nawet ciekawe projekty i prawa które pozwalają na pokazanie się najlepszym organizacjom, nie były i nie będą w stanie przekonać pewnych ludzi, że Unia Europejska nie ma zamiaru szkodzić, a ma za zadanie wspierać.

EICC
Wiele pomysłów UE zrzesza jedynie organizacje, które same chcą w nich uczestniczyć, po sprawdzeniu przez organy Unii, czy organizacja spełnia normy, nic nie stoi na przeszkodzie, by firma połączyła swe siły np. z emas. Jest to system zarządzania środowiskowego, w dużym stopniu wykazujący podobieństwo do normy ISO 14001. Zresztą w 2001 roku treść ISO 4001 została włączona do rozporządzenia EMAS – więcej informacji.

System ten zrzesza wiele przedsiębiorstw, firm oraz organizacji o czym wspominano wcześniej. Główne założenie systemu jest bardzo proste mianowicie chce on wyróżniać te organizacje, które ciągle się doskonalą pod względem działalności środowiskowej, a jeżeli zdarzają się im jakieś pomyłki to są one minimalne.

Jeżeli szukasz sprawdzone dane, zobacz i sprawdź informację (http://www.workservice.pl/praca/produkcja/poznan/) – tutaj znajdziesz jedynie interesujące oferty. Kliknij, nie zawiedziesz się.

Tak, więc system EMAS wyróżnia firmy, chcące się rozwijać w myśl zasad zrównoważonego rozwoju. W Polsce w systemie zarejestrowano jak na razie 45 firm, co związane jest z prestiżem, bo firmy te musiały pokazać, że ekozarządzanie nie jest im straszne.

jakość

Autor: parylo00
Źródło: http://www.freeimages.com

Jeżeli mowa o zarządzaniu ludźmi, to każdy szef przedsiębiorstwa zdaje sobie sprawę że niezbędne jest odpowiednie zarządzanie zasobami ludzkimi. Powstały różnego typu szkoły zarządzenia, normy, które stawiają pewne przedsiębiorstwa pod tym względem wyżej niż inne, należy do nich między innymi eicc. EICC to kodeks postępowania organizacji, kodeks, który ma za zadanie wyrównać a zarazem podnieść standardy pracy.

Jeżeli jakaś firma, chciałaby wykazać, że dobro pracownika, jego bezpieczeństwo jest dla nich najważniejsza, to podpisuje się pod tym, co jest zapisane w kodeksie. Kodeks ma być holistycznym spojrzeniem na proces całej produkcji. Ponieważ cały projekt został stworzony z myślą o firmach, które projektują oraz wprowadzają na rynek towary albo mają w ofercie towary i usługi, które są wykorzystywane w trakcie produkcji towarów elektronicznych. Jest to, więc kodeks nastawiony na firmy z sektora elektronicznego i ma on być zastosowany względem dostawców jak też podwykonawców.