Jak znaleźć pracę – porady dla rozpoczynających poszukiwania

Niejednokrotnie można spotkać się z twierdzeniem, że w naszym kraju bardzo trudno znaleźć ciekawą pracę. Jeżeli jednak posiadamy duże ambicje i jesteśmy przekonani, czym chcemy się zajmować, naprawdę warto walczyć o swoje marzenia. Należy po pierwsze uwierzyć we własne możliwości i stale podnosić kwalifikacje. Co jednakże z osobami, które dopiero skończyły edukację czy chcą zmienić branżę i nie mają żadnego doświadczenia? Czy są skreślani już na początku?

Praca

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego, jaka jest szukana praca informatyk , deweloper czy księgarz, liczą się umiejętności i dążenie do celu. Pierwszym krokiem do odnalezienia pracy jest rzecz jasna przygotowanie ciekawego CV oraz listu motywacyjnego, który może przekonać pracodawcę, że to właśnie my jesteśmy człowiekiem, którego potrzebuje. W takich pismach naprawdę nie powinno się kłamać, jednak nie wolno również pominąć nawet jednej zalety, która może być pomocna w zdobywaniu pracy. Należy mieć świadomość tego, co w nas najcenniejsze. Wiara w siebie jest naprawdę ważna.

Jeżeli nie posiadamy wymaganego doświadczenia, list stanie się naszą jedyną szansą na zdobycie pracy, w związku z czym należy nie ulegać schematom i skrupulatnie opisać powody, dla których powinno się nas zatrudnić. Oczywiście list musi być pasujący do miejsca wysyłania. Często nie możemy pozwolić sobie na żartobliwy ton. Jeżeli studiujemy i posiadamy wsparcie finansowe opiekunów czy uczelni, dobrze jest w wolnym czasie powiększać doświadczenie przez praktyki i staże. Nawet jeżeli są one niepłatne, mogą pomóc nam w znalezieniu wymarzonej pracy, w dodatku na pewno dużo nas nauczą.

Tak naprawdę w tego rodzaju pracy, często bezproblemowo można dopasować czas, często dostępna jest praca (zobacz https://www.eena.pl/produkcja-oferty-pracy.html) zdalna, więc z pewnością uda się to pogodzić z zajęciami na uczelni.

Jeżeli myślisz, że dane w sieci nie są wystarczające, to przejdź do linku (www.franklincovey.pl/budowanie-zespolu/), pod którym znajdziesz dokładniejsze omówienia zagadnień – link jest tu.

To jedyny moment, kiedy można sobie pozwolić na ten sposób uzupełniania doświadczenia i zdecydowanie powinno się z niego skorzystać.

Praca w biznesie

Autor: NCDOTcommunications
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie wszelkie oferty można odnaleźć w Internecie i niewielu ludzi decyduje się na odmienny sposób szukania miejsca zatrudnienia. Istnieją bardzo duże serwisy, na których udostępniane są ogłoszenia z wielu miast, nieistotne w jakim mieście szukana jest przez nas praca Brzeg , Warszawa, Łódź – witryny mają wszystkie oferty. Dodatkowo można ustawić newsletter, dzięki któremu dostaniemy na maila ogłoszenia z danymi frazami, np. „praca operator równiarki” itd.

Należy też śledzić zakładkę kariera wymarzonej firmy i aplikować jeśli to tylko możliwe. Po pierwsze nie wolno się poddawać, jeżeli stale podnosimy kwalifikacje, wysłanie CV 3 raz do tej samej firmy nie jest niczym nieprawidłowym. Co więcej – może sprawić, że otrzymamy wymarzoną pracę, a połączenie obowiązków i przyjemności jest najlepszym co może nas spotkać.