Na tym znają się wszyscy, no prawie wszyscy

Tak, więc krótko rzecz ujmując w tej kwestii okazuje się totalnym laikiem. Gdy dociera do mnie wyraz motoryzacja nie przychodzi mi do głowy nic poza słowem auto i motor. Wszyscy, którzy wiedzą cokolwiek w tym temacie właśnie, parsknął śmiechem i stwierdził, że każdy, ale to każdy człowiek powinien wiedzieć trochę więcej. Jednak ja należę do osób, które posiadają rower, który raczej rzadko jest używany. Wkurzają mnie za to często autobusy, które potrafią zepsuć się w każdym niestosownym miejscu, bez względu na to, czy pada, czy jest porywisty wiatr, czy mróz.

samochody zaparkowane na poboczu

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Tak, więc motoryzacja (www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-odkurzaczy-techkar/czesci_odkurzaczy_techkar/pozostale-czesci-odkurzaczy-techkar,2,3591) kojarzona jest przez mnie z niesprawnymi tramwajami i autobusami. Można by stwierdzić, że jestem zwykła przedstawicielką płci pięknej, o blond włosach, o której dowcipy są wypowiadane przez wielu mechaników. Cóż, jeśli chodzi o motoryzacje, to owszem znam kobiety, które kursują dużymi samochodami i które wiedzą o samochodach wszystko. Ale – powiem, że są to panie-wyjątki , które potwierdzają regułę, która mówi, że to panowie wiedzą wszystko o motoryzacji. Panowie od razu powiedzą co to autoboksy albo bagażniki bazowe – a więc .

samochód marki Audi

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com


Auto, motocykle, mechanika, asortyment do…

Jeśli jakaś firma miałaby chęć oferować auta, to otwiera salon oraz wynajmuje stanowisko na targach samochodowych. Na targach widać piękne hostessy, które są obok samochodu, tak samo jest w salonach, początkowo zazwyczaj rozmawiamy z piękną kobietą, a kiedy przechodzi się do szczegółów jesteśmy przekazani mężczyźnie, który jest w stanie podać ogrom parametrów technicznych. I nie oznacza to wcale, że kobieta nie jest w stanie się tego dowiedzieć, o nie! Po prostu nasza kultura pokazuje, że wiarygodniejszy jest mężczyzna opowiadający o samochodach, niż piękna pani w wysokich butach.

Od zawsze wiadomo, że motoryzacja to działka mężczyzn. Wiadomo, że są kobiety interesujące się samochodami, jednak zaskakują one tak samo jak panowie, którzy zajmują się robieniem zabiegów w salonie kosmetycznym. Dlatego w myśl pozostawieniu „boskiemu, co boskie”, zostawmy mężczyznom, co męskie, a kobietom, co kobiece. Lepiej, żeby motoryzacja – www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-szorowarek-techkar,2,3587 – była tym, co dla facetów pozostaje chlebem powszednim bez znaczenia, czy mężczyzna ma auto prosto z salonu, czy ma starszy samochód (pomocne: benzyna oraz diesel).