Jak zaprojektować wygląd salonu, aby przyjemnie spędzać czas w tym pomieszczeniu

Salon, czyli inaczej mówiąc pokój dzienny, to wyjątkowe pomieszczenie w lokalu mieszkalnym, bo tutaj zwyczajowo przyjmujemy gości. Pierwsze wrażenie, jakie robi na członkach naszej rodziny bądź znajomych, powinno być pozytywne, bo w przeciwnym razie przybyli mogą poczuć się dotknięci, a nawet nieco zlekceważeni.

jadalnia

Autor: Pegasus PR
Z tej przyczyny w w pierwszej kolejności należy zadbać o porządek, czyli tuż przez zapowiedzianą wizytą dobrze jest wyczyścić chodniki, pościerać kurz z mebli, a z parapetów pościągać wazony z przekwitłymi już kwiatami.
Z kolei największe wrażenie wywrze na gościach aranżacja wnętrza, a meble do salonu okażą się na pewno prawdziwą atrakcją. Pierwsze skrzypce grają teraz różnego rodzaju szafy czy kredensy, a komody, które do ulotek reklamowych weszły jakieś 10 lat temu, nadal pozostają w modzie i cieszą się ogromnym wzięciem. Gdy pan i pani domu serwują poobiednią kawę, to winni ją postawić na trwałym stole. Najlepszy byłby ten wytworzony z drewna bukowego, bo te ze sklejki można z łatwością uszkodzić, np. przy transportowaniu ich z pomieszczenia do pokoju. A do kompletu przydałoby się jeszcze dokupić co najmniej cztery krzesła.
Jeśli salon ma wielką powierzchnię, to jesteśmy w stanie puścić wodze fantazji i zaprojektować wnętrze w trochę oryginalny sposób.

Aby poznać nowe dane na opisywane zagadnienie sięgnij po więcej – one na pewno również Cię zafascynują. Zobacz to na własną rękę.

Niektórzy posiadacze domów decydują się na nowoczesne rozwiązania, a pozostali wolą te tradycyjne, a nawet te staromodne. Niekiedy udaje się połączyć te style, np. wtedy, kiedy kupujemy takie meble do salonu – więcej informacji, aby zadowoliły gusta tak tradycjonalistów, jak i zwolenników innowacyjności. Kto jednak oczekuje bardziej nowatorskich, czyli rewolucyjnych rozwiązań, pokusi się o aranżacje prosto z żurnala.

pokój gościnny

Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo, meble do salonu można podzielić na kilka grup i ułożyć w czterech różnych kątach. Każdy z nich będzie służył innemu członkowi rodziny. W jednym rogu można postawić biurko z komputerem podłączonym do sieci oraz koniecznie do drukarki. Taki kącik do pracy i odrabiania lekcji przyda się praktycznie każdemu i to nie tylko lokatorowi. Inny róg może posłużyć jako biblioteczka (zobacz biblioteczka sosnowa) – wystarczy kupić nawet niewysoki regał, a na jego półkach poukładać książki. W takiej aranżacji nie może brakować wygodnego fotela wraz ze stojącą ozdobną lampą. Takie rozwiązanie zagwarantuje amatorom opowiadań spokojny kąt, w którym można z łatwością poświecić się lekturze.
Dla osób planujących wymianę mebli do kuchni polecamy sklep internetowy Szeroka oferta dostępna jest .