Renowacja auta – lakiery, pasty – jakimi sposobami robić to dobrze?

Nowiutki samochód wyjeżdżający wprost z salonu dealera, jest bez zarzutu, błyszczący i idealny. Niestety, w przebiegu użytkowania auta, zawsze na jego nadwoziu pojawią się drobne uszkodzenia. Dzieje się tak z tej przyczyny, że lakier naszego wozu podczas eksploatacji jest poddawany nieustannej obróbce ściernej, której z reguły żadną miarą nie jesteśmy w stanie zapobiec.

czerwony samochód marki ford

Autor: vivek jena
Źródło: http://www.flickr.com
Współczesne lakiery – (wejdź www.jeger.pl/pl/312-lakiery-na-meble) nie należą do najtrwalszych, a przede wszystkim, jeśli chodzi o lakiery metaliczne. Można więc stosować często dobrane kosmetyki samochodowe, aby wizerunek naszego wozu stale był idealny. Do takich kosmetyków zalicza się między innymi pasty polerskie do lakieru. Zarysowania na lakierze wynikną przy wielu okazjach, nawet najbardziej niewinnie wyglądających. Nawet bez uczestnictwa osób są tworzone skazy, czego przykładem są łagodne ryski i mikrouszkodzenia uczynione okruszynami które wyskakują spod kół auta w trakcie jazdy. Szorując wóz na automatycznej myjni, narażamy lakier na uszkodzenia, podobnie jak pozostawiając pojazd pod gołym niebem w trakcie opadów atmosferycznych. Odpowiednie pasty polerskie, bardzo często noszą nazwę regeneratorów lakieru. Namawiamy do lektury – wosk do samochodu.

opona samochodowa

Autor: Jonathan Rolande
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej efektywne pasty polerskie zawierają w swoim składzie subtelne mleczko, pigmenty barwiące, czy też lak do pielęgnacji lakieru. Jeśli kupujemy koloryzowaną pastę polerską powinniśmy dobrać ją do odcienia naszego lakieru samochodowego. Siedziska w aucie, szczególnie fotel kierującego narażony jest na zniszczenie powiązane z częstym wsiadaniem i wysiadaniem a co za tym idzie uporczywym pocieraniem strojem o skórę samochodową. Takie zniszczenie jest oczywistą sprawą i przejawia się tym, że skóra na siedzeniu jest przesuszona także poblakła. Niejednokrotnie są widoczne na niej pokrzywienia i drobne mikropęknięcia, przede wszystkim w pobliżu miejsc zszycia. Punkty sprzedaży proponują szeroki wachlarz środków do pielęgnacji, i czyszczenia tapicerki skórzanej, jakich prawidłowe aplikowanie spowoduje, że skóra w samochodzie będzie bardzo długo wyglądała jak nowa, również pozwoli na przedłużenie jej używalności. Więcej o produktach w tym stylu – odnośnik.