Skarpetki – Ubiera je większość z nas

Zakłada je większość z nas, są nieodłącznym elementem ubioru, a tak mało o nich wiemy – oczywiście tu chodzi o skarpety. Historia ich, jak sporej ilości innych elementów garderoby, będzie sięgać już czasów starożytnych, gdzie rzymscy legioniści owijali w chłodniejsze noce nogi kawałkami owczej wełny.

Dzisiaj skarpety są nieodłącznym elementem naszego stroju, którego z jednej strony zupełnie nie widać, jeśli skarpeta jest odpowiednio dopasowana, a czasem potrafi zniszczyć wizerunek danej osoby. Szczególnie przy eleganckim ubiorze ogromne znaczenie mają skarpety garniturowe, muszą być one dopasowane kolorem do spodni, uzupełniając dyskretnie całość wizerunku. Zakładając skarpety trzeba pilnować paru istotnych zasad.

Autor: KEEN

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, żeby ich kolorystyka była dopasowana do stroju, niestety nadal widzi się wielu panów zakładających białe podkolanówki do czarnego obuwia. Poza tym skarpety powinny mieć odpowiednią długość, tym sposobem podczas siedzenia nie będzie widać nogi pomiędzy nimi a spodniami. Polecamy artykuł

Wiele osób wybiera skarpetki bez większego zastanowienia, całkowicie nie zwracając uwagi na to, co kupują. Liczy się tylko to żeby nie były drogie, a reszta zupełnie się nie liczy. Tymczasem różnice w skarpetach różnych producentów są ogromnie widoczne. Jeśli ten fragment odzieży będzie kiepsko wykonany, z tandetnych materiałów, to bardzo szybko zacznie się pruć albo naciągać. Dobry producent skarpet zrobi je z dobrych nici, z mocnymi ściągaczami podtrzymującymi skarpety na nogach, przez co wytrzymają one bez zniszczenia przez wiele miesięcy. Czytaj też

Markowe skarpety wykonane są z najwyższej jakości nici, mogą co prawda kosztować spor drożej niż ich odpowiedniki z chin, ale także wytrzymają znacznie dłużej. Ogromne znaczenie jeżeli chodzi o komfort noszenia będzie również miał skład surowcowy. Najtańszy skarpety producent użyje dużo syntetycznych nici, w których stopy bardzo szybko się spocą, za to w skarpetach od dobrego można będzie znaleźć materiały naturalne, najwyższej jakości, a przez to wygodne w noszeniu.
Opracował