Co zrobić w przypadku zdarzenia na drodze?

Kolizja czy wpadek drogowy nie są wydarzeniami które możemy przewidzieć, ale możemy się na nie wcześniej w pewien sposób przygotować, w takim stopniu, by nie tracić zupełnie głowy na miejscu wypadku oraz nie popełnić masy błędów, jakie mogą nas potem kosztować sporo nerwów a także funduszy. Na pewno dobrze jest pamiętać o tym, iż w ogólnych warunkach ubezpieczeń wymienione są działania, które powinniśmy wykonać, a także to czego czynić nam nie wolno, bowiem o ile nie zastosujemy się do pewnych zasad, zakład ubezpieczeniowy może odmówić nam wypłaty odszkodowania bądź obniżyć jego wysokość.

laweta

Autor: Emilio Labrador
Źródło: http://www.flickr.com

Co zrobić najpierw w przypadku wypadku lub kolizji? Przede wszystkim musimy zabezpieczyć miejsce zdarzenia by zapobiec powiększeniu się szkody. Miejsce wypadku należy oznaczyć poprzez postawienie trójkąta ostrzegającego oraz włączenie awaryjnych świateł. Jeżeli jesteśmy uczestnikami kraksy, obowiązkiem naszym jest bezzwłoczne usunięcie auta na skraj drogi w taki sposób, aby nie utrudniać ruchu innym samochodom. Jeżeli są ofiary śmiertelne albo osoby ranne nie można ruszać samochodów. W takim przypadku mamy obowiązek zatroszczyć się o to, ażeby rannym udzielono bezzwłocznie pomocy lekarskiej.
Warto mieć w samochodzie formularz oświadczenia o zdarzeniu drogowym, w którym można by przedstawić przyczynę wypadku, a również zakres spowodowanych strat a także dokładne dane osób które były uczestnikami kolizji. W przypadku ubiegania się o zadośćuczynienie, zakład – strona tutaj – ubezpieczeń będzie żądał od nas: danych tyczących się samochodu, danych dotyczących kierującego autem i numeru polisy .

Miejmy na uwadze że w razie wypadku nie wolno wolno dokonać żadnych zmian w aucie. Nie możemy dokonywać napraw, ani również korzystać z pomocy opiniodawcy, jeżeli wcześniej nie zostały przeprowadzone oględziny samochodu przez agenta zakładu ubezpieczeń.

Sprawdź większą ilość detali, a zgłębisz inne treści, które z pewnością także Cię zaciekawią. Nie czekaj więc i użyj serwisu (www.hurtopony.pl/rolnicze.html)!

Możemy wyłącznie dokonywać czynności takich, które umożliwią nam dalsze bezpieczne jeżdżenie. Jeśli jest to nierealne, zostaje nam wynajęcie taniej autolawety i odstawienie auta do warsztatu. Po wypadku mamy obowiązek jak najprędzej zawiadomić o nim naszego ubezpieczyciela (nie powinno nastąpić to dalej niż w czasie wyznaczonym w ogólnych warunkach ubezpieczenia).