Kierowanie procesem produkcyjnym w przedsiębiorstwie to niezwykle skomplikowana praca. Kierownik powinien sprostać niezliczonym wyzwaniom, odpowiadać na pojawiające kłopoty, niemal natychmiast.
Szef ma obowiązek przewidywać również ewentualne przeciwności i im zapobiegać. Aby to było wykonalne potrzebne są mu właściwe wiadomości.
Autor: visualpun.ch
Źródło: http://www.flickr.com
Rutyna administrowania wykształciła parę metod na pozyskanie wiedzy dla ulepszenia procedur zarządzania. Jednym z najbardziej popularnych jest wywodzący się z Japonii system Kaizen. Jest to sposób na poprawę jakości i samego procesu produkcji. Sposób ów zakłada, iż komplikacje są sprawą oczywistą, a nawet przypuszczalnym terenem nowych rozwiązań. Podstawową metodą zbierania wiedzy jest raczej łatwa procedura formułowania pytań zaczynających się od słowa dlaczego? W tymże systemie kierowania jakością zakłada się, że proces uszlachetniania jest nieustający . Znaczny nacisk stawia się na zaangażowanie zwykłego pracownika oraz dwustronne zaufanie pomiędzy kierownictwem a podwładnymi. Menedżer administrujący przebiegiem wytwórczości powinien dążyć do poprawy działań. Sposobem na to mogą być Lean Management szkolenia. Metoda ta polega na tym, by mechanizmie produkcji skoncentrować się na wyeliminowaniu tych sfer, gdzie zachodzi trwonienie zapasów, na przykład takie planowanie procesu wytwórczości, by artykuły do niej potrzebne krótko znajdowały się w składzie.
Zaintrygował Cię opisywany artykuł? Jeśli tak, to przeczytaj dodatkowo szczegóły pod źródłem (https://www.stojakireklamowe.pl/category/potykacze-tablice-owz). Poznasz wtedy jeszcze dokładniejsze dane związane z omawianą problematyką.
Menadżerowie, którzy mają matematyczne umysły, do usprawnienia procedur kierowania mogą wykorzystać metody matematyczne, wyrażone w metodzie tak zwanej 6 Sigma, a więc dzięki analizie matematycznej doprowadzić do sytuacji w której w procedurze technologicznej można zgodzić się na maksymalnie sześć wahnięć od zaplanowanego standardu. Metoda ta złożona jest z paru stopni wtajemniczenia. Każdy z nich stanowi odrębny program szkoleń równocześnie ze sobą powiązanych. Najwyższy pułap to szkolenie Black Belt. Jest ono dedykowane tylko przywódcom zespołu Poza nadzorowaniem i identyfikowaniem zagrożeń w procesie administrowania, kierownik winien uczyć podległy zespół w taki sposób, tak aby członkowie skupieni byli na optymalizacji procesów technologicznych. Strategia ta służy tylko do usprawnienia efektywności pracy. Negatywem ostatniego sposobu jest duża biurokratyzacja omawianych procesów.