Dachówka – jaki produkt warto dzisiaj wybrać, by mieć gwarancję satysfakcji i wysokiej jakości dachu?

Budowa domu to obciążający wydatek, wobec tego kupując materiały budowlane, należy wykazywać się szczególną ostrożnością. Podjęcie nierozsądnej decyzji może bowiem skutkować stratą pieniędzy i kłopotami z późniejszym użytkowaniem budynku.

szczegóły
Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najdroższych elementów każdego domu jest oczywiście dach. W zależności od tego, jak bardzo jest on skomplikowany, może pochłaniać nawet 40% kosztów całej budowy. Naprawdę ważne jest więc zakupienie stosownej dachówki. Obecnie, ogromnym zainteresowaniem wyróżnia się między innymi dachówka płaska, która zapewnia atrakcyjny i nowoczesny wygląd dachu. Na dodatek, dachówki tego rodzaju są rzeczywiście nadzwyczaj szczelne oraz gwarantują zadowalającą termoizolację. Do wyboru są jeszcze dachówki ceramiczne, jedno z najbardziej powszechnych rozwiązań w Polsce oraz dachówki betonowe (sprawdź super ceny betonowych bloków), dużo tańsze niż ceramiczne. Które produkty dobrze jest

Dobra termoizolacja dachu oznacza chłodne poddasze latem i ciepłe   zimą

Autor: Röben
Źródło: Röben

zakupić? Wiele zależy od charakteru budynku. Stylistyka dachówki powinna być bowiem przystosowana do bryły nieruchomości i jej elewacji, by zachować jednorodność stylistyczną. Kolor dachówki musi zostać dopasowany do pozostałych elementów domu.

Dziś, bardzo modne są ciekawe rozwiązania, należy jednakowoż pamiętać, że wtedy dopasowanie elementów aranżacji może sprawić więcej trudności. Nietypowe dachówki świetnie sprawdzają się w budynkach o nowoczesnych kształtach. Tradycyjne domy natomiast dobrze będą się komponowały z dachówkami klasycznymi (zobacz – zobacz całość online). Rozmiar montowanej dachówki powinien zostać dostosowana do ilości płaszczyzn dachu.

Jeżeli tych płaszczyzn jest bardzo dużo, wtedy zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kupienie dachówek o mniejszych rozmiarach, co uprości montaż. Bogata gama kolorów oraz sposobów wykończenia sprawia, że każda osoba będzie w stanie wybrać odpowiedni produkt. Trzeba jednakże pamiętać, że kupując dachówki zdecydowanie nie należy kierować się wyłącznie ceną. Materiały niskiej jakości są bowiem wyłącznie pozorną oszczędnością, ponieważ dach może w przyszłości przeciekać albo nie zapewniać niezbędnej izolacji. W związku z tym, podczas zakupu dachówki przede wszystkim warto zastanawiać się nad jej jakością, a dopiero później nad kwestią ceny.