Funkcjonowanie w transporcie oraz spedycji nie jest proste!

Transport i spedycja są jakby nie patrzeć wielce ciężkimi branżami. Świeżak, który myśli, że uzyska dotację z Unii Europejskiej lub wyjedzie na pewien czas do Holandii, Niemiec, Danii czy Wielkiej Brytanii, a po pewnym okresie czasu będzie miał możliwość kilkadziesiąt tysiaków zainwestować, aby potem zarabiać znaczne pieniądze, w sumie nie może się mocniej pomylić!

Firma transportowa TSH Polmar

Autor: TSH Polmar
Źródło: TSH Polmar

Aby mieć możliwość świadczyć usługi dotyczące transportu oraz spedycji należy mieć spory kapitał oraz dużo doświadczenia. Choć jeżeli ktoś jest młody, a na dodatek nie myśli o tym by się poddawać – niech spróbuje. Trudno nie dojść do wniosków, że tylko dzieci bogatych rodziców, po prostu spadkobiercy biznesów, nie rozpoczynali przygody z interesami od dna. Zatem nieco porad dla chcących odnieść chociażby niewielki sukces w transporcie. Od czego zacząć podbój rynku?

Zapewne od kupna porządnego samochodu, dzięki to któremu damy radę sporo zrobić. Ciężko prowadzi się firmę transportową bez dobrego auta. Chociaż wiadomo: idealna spedycja to taka, która jest w stanie zagwarantować klientom większą ilość aut. Klienci nie bardzo lubią długo czekać, a zresztą gdy w rachubę wchodzi choćby transport produktów mięsnych bądź mleka, trudno poczekać zbyt długo na transport (zobacz transport ponadgabarytowy). Tak już jest.

Czyli najbardziej znaczący krok: kiedy nie chcemy wpaść w minę, wymagane są samochody. Na samym początku bardzo zalecany jest leasing. Nierzadko oferty leasingodawców są wielce w porządku.

ciężarówki chłodnie

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

OK muszą być także naturalnie nasi wszyscy kierowcy – porządni kierowcy to absolutna podstawa każdego biznesu transportowego. Bo gdyby kierowcy byli bardzo kiepscy, może tylko przeciętni, zapewne klienci nie byliby usatysfakcjonowani z ich chociażby terminowości albo stanu produktów. Może dwa miesiące temu było stosunkowo głośno o pracownikach z Azji, którzy jeździli ciężarówkami po Norwegii.

Skutek? Ich pracodawcy stracili sporo zamówień: wyłącznie z tego powodu, że zdecydowali się zatrudnić słabych driverów. No cóż, już na początku zostało napisane, iż właśnie transport (zobacz: transport palet wrocław) i spedycja to te branże, gdzie o dosłownie wszystko trzeba się zamartwiać. Nic w tym nieskomplikowanego.