Najtrudniejszą rzeczą do uzyskania podczas robienia zdjęć z pewnością jest prawidłowa ekspozycja, nazywana także naświetleniem. Na ekspozycję wpływają trzy czynniki. Pierwsza z nich to przysłona, odpowiadająca za regulację ilości światła wpadającego na matrycę. Poprawne uregulowanie tej wartości ma wpływ na jasność zdjęcia – zazwyczaj oznaczana jest literką „f”, przy której dodatkowo dodana jest liczba.

Im wyższa jest liczba, tym mniej światła przepuszczanego jest do obiektywu. Kolejną istotną rzeczą jest czas migawki, który określa przez jaki czas migawka będzie otwarta. Jeśli robimy zdjęcia w słabym oświetleniu, wtedy trzeba ustawić dłuższe czasy naświetlania, natomiast przy dobrym oświetleniu ustawiamy je krótsze. Nieprawidłowe ustawienie parametru powoduje niedoświetlenie bądź prześwietlenie zdjęcia. W dalszym ciągu pozostaje nastawienie czułości ISO. Określa on czułość na światło. W warunkach słabego światła korzysta się z wysokiego ISO, jednakże wysokie ISI powoduje szumy, a fotografia zdjęcia nagrobkowe zatraca idealną jakość.
Magia fotografi 360 stopnii
Fotografia obrotowa to obecnie niezwykle modny nurt w fotografii promocyjnej, wykorzystywana na stronach sklepów w Internecie. Zdjęcia 360 stopni, bo tym jest ta technika pozwalają odbiorcy ujrzenie fotografowanego przedmiotu z każdej strony, co jest rozwiązaniem bardzo atrakcyjnym. W sieci powstały blogi wyjaśniające jak wykonać swoje zdjęcie w tej technice. Tu realizacje zdjęć 360 na Ponadto jeżeli robimy to wyłącznie amatorsko także w sieci uzyskamy rzeczowe wskazówki jak zrobić potrzebną do zdjęcia 360 stopni płytę obrotową. Istnieje również darmowe oprogramowanie, które tworzy z naszych fotek obrotowego gifa. Zdjęcia w tej technice mogą wyjątkowo zaciekawić firmy wystawiające swoje towary na serwisach aukcyjnych.