Odkryj czar fotografii obrotowej

Fotografia oczarowuje z wielu przeróżnych powodów. Są Co, którzy uwielbiają robić portrety, i tacy, którzy stawiają na krajobrazy. Wśród metod fotografii każdy może odnaleźć coś ciekawego dla siebie. Fotografia wymaga jednak o pewną minimalną przygotowanie techniczne.

Najważniejsze elementy, które musimy znać przed zaczęciem przygody z fotografią

Najtrudniejszą rzeczą do uzyskania podczas robienia zdjęć z pewnością jest prawidłowa ekspozycja, nazywana także naświetleniem. Na ekspozycję wpływają trzy czynniki. Pierwsza z nich to przysłona, odpowiadająca za regulację ilości światła wpadającego na matrycę. Poprawne uregulowanie tej wartości ma wpływ na jasność zdjęcia – zazwyczaj oznaczana jest literką „f”, przy której dodatkowo dodana jest liczba.

fotografia

Autor: Jay Kim
Źródło: http://www.flickr.com

Im wyższa jest liczba, tym mniej światła przepuszczanego jest do obiektywu. Kolejną istotną rzeczą jest czas migawki, który określa przez jaki czas migawka będzie otwarta. Jeśli robimy zdjęcia w słabym oświetleniu, wtedy trzeba ustawić dłuższe czasy naświetlania, natomiast przy dobrym oświetleniu ustawiamy je krótsze. Nieprawidłowe ustawienie parametru powoduje niedoświetlenie bądź prześwietlenie zdjęcia. W dalszym ciągu pozostaje nastawienie czułości ISO. Określa on czułość na światło. W warunkach słabego światła korzysta się z wysokiego ISO, jednakże wysokie ISI powoduje szumy, a fotografia zdjęcia nagrobkowe zatraca idealną jakość.

Magia fotografi 360 stopnii

Fotografia obrotowa to obecnie niezwykle modny nurt w fotografii promocyjnej, wykorzystywana na stronach sklepów w Internecie. Zdjęcia 360 stopni, bo tym jest ta technika pozwalają odbiorcy ujrzenie fotografowanego przedmiotu z każdej strony, co jest rozwiązaniem bardzo atrakcyjnym. W sieci powstały blogi wyjaśniające jak wykonać swoje zdjęcie w tej technice. Tu realizacje zdjęć 360 na Ponadto jeżeli robimy to wyłącznie amatorsko także w sieci uzyskamy rzeczowe wskazówki jak zrobić potrzebną do zdjęcia 360 stopni płytę obrotową. Istnieje również darmowe oprogramowanie, które tworzy z naszych fotek obrotowego gifa. Zdjęcia w tej technice mogą wyjątkowo zaciekawić firmy wystawiające swoje towary na serwisach aukcyjnych.