Gdzie w Polsce najłatwiej znaleźć zatrudnienie?

Sytuacja na krajowym rynku pracy od dawna nie jest dobra, jednak ze względu na zróżnicowany stopień rozwoju, w poszczególnych miastach może być łatwiej lub ciężej o dobrą posadę.

w czasie pracy

Autor: We Are Social
Źródło: http://www.flickr.com
Dysproporcje w stanie rynku pracy w różnych regionach są względnie niewielkie. Większą rozbieżność można odnotować, zestawiając słabiej i lepiej rozwinięte ośrodki gospodarcze. Nie wszędzie jest praca.

Ten odsyłacz do wpisu (http://www.inoffice.pl/centrum-biznesowe-wierzbowa/) przedstawi Ci ciekawe informacje na omawiany temat, które będą bardzo wciągające i dokładnie omówią ten wątek.

Szczecin na przykład jest wysoko rozwiniętym ośrodkiem w województwie zachodniopomorskim, a pomimo tego w całym tym regionie stopa bezrobocia jest aktualnie wyjątkowo wysoka. Jeszcze gorzej kształtuje się sytuacja w niewielkich miejscowościach. Jeżeli wprowadzimy w wyszukiwarkę hasło praca Krosno , to nie uzyskamy zbyt dużej ilości wyników wyszukiwania, chociaż Podkarpacie posiada średnią stopę bezrobocia w stosunku do innych regionów w kraju. Wszędzie poszukiwana jest praca Łowicz nie stanowi tutaj wyjątku, natomiast w przypadku takich miejscowości, ulokowanych koło rozbudowanych miast – w tym przypadku takim dużym ośrodkiem gospodarczym jest Łódź – znalezienie etatu w małym miasteczku jest stosunkowo niełatwym zadaniem.

Niezależnie od tego, czy poszukujemy pracy w Szczecinie , czy interesuje nas praca w Krośnie, a może naszym pragnieniem jest praca w Łowiczu, trzeba uświadomić sobie jedno – w dzisiejszych czasach ogromna większość ludzi posiadających zatrudnienie dojeżdża do miejsca pracy oddalonego nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Nie warto zatem ograniczać się do jednej, upatrzonej miejscowości, lepiej poszukiwać pracy na większym obszarze, szanse na zdobycie zatrudnienia wtedy wzrastają. Jeżeli nie dysponujemy własnym środkiem transportu, przed podjęciem zatrudnienia w danej lokalizacji trzeba upewnić się, że funkcjonują dogodne połączenia komunikacyjne, umożliwiające nam docieranie do pracy na czas.

work in office

Autor: Tina Fox
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż o pracę w dzisiejszych czasach jest niezwykle ciężko, eksperci spodziewają się, iż w niedalekiej przyszłości rynek będzie zależny od pracownika: zaczyna brakować fachowców, a ciągle wzrasta na nich zapotrzebowanie, dlatego już za niedługo to chętny na dane stanowisko będzie przedstawiać zasady, a nie pracodawca. Sytuacja będzie najlepiej dostrzegalna w największych ośrodkach miejskich, które wysokim stopniem rozwoju przyciągają rozpoznawalne, zagraniczne marki.