Wózki widłowe a przegląd

Ciężko wyobrazić sobie efektywną pracę na regałach zapleczy sklepów bez działającego wózka widłowego. Przekładanie towarów liczonych w tysiącach to chleb powszedni dla magazynierów i wykwalifikowanej kadry z uprawnieniami na wózki widłowe. Usterka wózka, przy braku zamiennika lub kolejnego „widlaka” może sprowadzić się do sparaliżowania pracy. Jakie czynności należy przedsięwziąć, by nie dopuścić do takiej sytuacji?

Serwisy oferują gamę usług naprawczych pod wózki widłowe zobacz – (jungheinrich części), zarazem nowe, jak i już używane. Z serwisowaniem jest nie inaczej jak w przypadku maszyn silnikowych: samochodu, czy ciężarówki. kupię wózek widłowy dysponują okresem gwarancji, ale faktyczny stan zużycia konkretnych układów nie następuje w tym samym czasie. Przeważnie momenty słabości „widlaka” dają się zauważyć wcześniej, nieważne czy usterka dotyczy silnika, zawieszenia, czy podnośnika .

Regały magazynowe

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Wyznacznikiem oszczędności i działania naprawczego na czas jest reperowanie usterki „metodą złotej rączki”. Zdarza się, że serwisy nie testują uprzednio modernizowanych wózków widłowych i paletowych. Fachowych serwisantów w zakresie naprawy poznamy właśnie przez próbowanie testowe oddanych sprzętów. Sam serwis to nie tylko przegląd – lepie dopłacić do usługi, umożliwiającej odżycie napędu, konserwację maszyny, czy ustawienie przekładni. Prawidłowe ustawienie baterii akumulatora, dogranie układu elektronicznego i wymiana ogumienia to kolejne elementy jakie wykonuje profesjonalny serwis naprawczy części do wózków widłowych. Poznań, Łódź, Trójmiasto – w tych ośrodkach z łatwością znajdziemy masę ofert firm serwisowych pod konkretne marki wózków widłowych (Toyota, Lebher, Cat, Volvo).
Rzetelna i profesjonalna naprawa wózków widłowych równa się przeznaczaniu na ten cel niemałych środków, od najdrobniejszych części poczynając. Uszczelki wałowe to koszt blisko siedemdziesięciu złotych, za aparat zapłonowy zapłacimy około 700 złotych, a silnik do wózka z udźwigiem kilku ton kosztuje już 1200 złotych. Zważywszy, że wózek widłowy to machina zbudowana z wielu małych i dużych części potencjalna naprawa wydawałaby się nieopłacalna. Dlatego też poleca się oddawanie wózków widłowych, co pewien czas, do przeglądu technicznego.