Jak można legalnie złomować samochody?

Wiele osób nie umie rozstać się ze swoim autem, toteż inwestują w niego następne pieniądze, mimo iż to wielokrotnie nie ma już większego sensu. O wiele korzystniejszym rozwiązaniem jest złomowanie pojazdów. Warszawa to jedno z miast, w którym można przeprowadzić to w sposób zgodny z prawem. Jak w takim razie należy to zrobić?

Nade wszystko należy przestrzegać określonych przepisów, ponieważ w innym razie mogą czekać nas surowe kary finansowe. Powinniśmy zatem znaleźć stację, która zajmuje się tym profesjonalnie. Stacje takie posiadają właściwe narzędzia oraz pozwolenia, dzięki którym mogą bezpiecznie usuwać nawet zagrażające zdrowiu substancje. W jaki sposób zweryfikować, która ze stacji pracuje zgodnie z prawem? Kontynuuj czytanie Najłatwiej jest dowiedzieć się tego na witrynie internetowej Urzędu Marszałkowskiego, który prowadzi listę stacji zajmujących się złomowanie. Poza tym stacja, w której wykonujemy złomowanie, powinna wystawić nam stosowne zaświadczenie, iż demontaż został zrealizowany, a razem z nim anulowano dowód rejestracyjny, kartę pojazdu oraz tablice rejestracyjne.

samochód marki BMW

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

tej przyczyny szykując samochód do oddania do stacji demontażu, musimy pamiętać o przygotowaniu i wzięciu ze sobą wszystkich wymaganych dokumentów. Dokument musi być wydany w 3 egzemplarzach, a właściciel musi jeszcze wyrejestrować pojazd w ciągu trzydziestu dni. Bez tego można ściągnąć na siebie nie lada problemy. Dlaczego? Głównie z tej racji, iż możemy być np. ukarani za brak ubezpieczenia, mimo, iż auta już od dawna nie mamy. Nie jest to korzystna sytuacja dla żadnego właściciela, gdyż nikt nie lubi niepotrzebnie marnotrawić pieniędzy, toteż nie dopuszczajmy do takiej sytuacji.

Więcej na

Jeśli wobec tego interesuje cię złomowanie pojazdów, Kraków i każde miasto w Polsce gwarantuje ci przeprowadzenie tego zadania w sposób legalny oraz profesjonalny.

Z pewnością zda Ci się hiperłącze do witryny, jeżeli intrygują Cię przedstawione w tym artykule wątki. Na kolejnej stronie wyczytasz ich znacznie więcej.

By wyszukać najbliższy punkt zajmujący się tego typu działalnością, trzeba sprawdzić wymieniony już serwis internetowy Urzędu Marszałkowskiego. Nie zapominaj, iż grożą naprawdę wysokie kary finansowe za nielegalne złomowanie pojazdów. Gniezno, Lublin, Poznań – wszędzie znajdziesz właściwą stację, trzeba jedynie wszystko skrzętnie sprawdzić, a nie będzie się miało żadnych trudności.