Jak mądrze wykorzystać każdy centymetr aby stworzyć nieco więcej przestrzeni w pokoju dla dzieci?

Na pewno każdy maluch w dzieciństwie marzy o tym, aby mieć swój pokój, trochę prywatności i nie musieć dzielić się przestrzenią z rodzeństwem (zwłaszcza młodszym). Ale, małe mieszkania nie zawsze na to pozwalają, jednak jest wiele dobrych praktyk, jak zaoszczędzić trochę miejsca i wyczarować dodatkowy kawałek wolnej przestrzeni dla dzieci, a czasem nawet z jednego pokoju zrobić dwa mniejsze.

pokój dziecięcy

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszym sposobem jest piętrowe łóżko Piotr Bis. Nowoczesne konstrukcje nie przypominają tych sprzed jakiegoś czasu, gdzie drewniany stelaż i drabinka były głównymi elementami, a materace znajdowały się bezpośrednio nad sobą.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst zamieszczony na tej stronie? Nie martw się i sprawdź więcej toalety przenośne poznań tutaj, przeczytasz tam podobne informacje.

Teraz można stworzyć taką kombinację, która pozwoli wkomponować w łóżka jeszcze biurka czy sofy i półki. Można zrobić taki zestaw, na którą składają się dwa górne piętrowe łóżka, eliminuje problem ciągłej walki o to, kto śpi na górze, a kto na dole. Doły dają pełną dowolność, więc – w zależności od potrzeb – urządźmy je patrząc w przyszłość.

Stelaż jest na tyle konkretny, że utrzyma zarówno biurko, jak i regały czy szeroki fotel ze stolikiem. Następny trik polega na tym, żeby zestaw mebli dziecięcych postawić „plecami” do drugiego zestawu i spróbować rozdzielić nimi pomieszczenie. Wtedy zyskujemy dla każdego z dzieci osobny kącik. Rodzaj ścianki działowej zrobiony z mebelków jest wygodny, ponieważ w każdym momencie można go przemeblować. Kolejny trik oszczędzający przestrzeń to z nadbudówką i dużą ilością pakownych szuflad. Dobrze jest budować zestawy idąc w górę, a nie na szerokość. I tak szkraby dostają wyłącznie do części półek.

Czy według Ciebie publikowany tekst zawiera użyteczne informacje? Jeżeli tak, to zobacz też pomocne wpisy (http://bubucraft.pl/reczniki-z-haftem-w-koszu), które są bardzo pasjonujące.

To na tych niskich półkach rozłóżmy zabawki, książki czy ubranka, czyli te rzeczy, po które i dzieci, i my będziemy sięgać najczęściej. Na górze możemy ułożyć kocyki, pościel na zmianę, ubrania sezonowe (kombinezony na zimę, letnie sukieneczki itp.). Czwartym sprytnym trikiem oszczędzającym miejsce jest włożenie wyżej wymienionych rzeczy w worki próżniowe. Komfort polega na tym, że jesteśmy w stanie skompresować nieużywane rzeczy i zaoszczędzić miejsce na inne.

pokój dziecięcy

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym – ostatnim już sposobem – będzie kupno takich siedzisk, w których puste miejsce też można dobrze zagospodarować – otwierana pufa, sofa z pojemną skrzynią na pościel – to zawsze sprytne schowki.garstka prostych trików i dobre planowanie przestrzeni w pokoju przed zakupem mebli naprawdę potrafi odmienić ciasny pokoik dziecięcy w pomieszczenie, w którym każde z dzieci ma przestrzeń tylko dla siebie.