W jaki sposób stworzyć długotrwałe relacje z klientami, zalety programów o charakterze lojalnościowym.

Współczesny klient ma do wyboru tak wielką liczbę usług i towarów, że najczęściej nie przywiązuje się do danej marki, a zwyczajnie kupuje tak, jak mu pasuje. Zresztą trudno się dziwić, że taka sytuacja ma miejsce, skoro oferta wielu firm jest podobna do siebie, zarówno jeżeli będzie chodzić o ceny jak i o jakość. Niektórzy klienci mają przywiązanie do pewnych marek i do nich wracają, ale większość nie postępuje w taki sposób.

przykład karty lojalnościowej

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com
I tu wchodzą do gry specjaliści od marketingu, próbując zapewnić lojalność jak największej ilości klientów.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jeśli tak, to śmiało sprawdź, co znajdziesz w ofercie obroża elektryczna dla psa, która dotyczy pokrewnej tematyki.

Stoją za tym wieloletnie badania, które jasno pokazały, że zatrzymanie dotychczasowego klienta jest kilkukrotnie tańsze niż pozyskanie nowego. Dodatkowo, zadowolony z owocnej współpracy klient firmę na pewno poleci, a to z kolei może się przyczynić do pozyskania kolejnych osób które zechcą skorzystać z dobrej oferty. Z tego też powodu coraz więcej firm przeznacza znaczne sumy na to, aby jak największą ilość konsumentów przywiązać do marki, przykładowo przez najróżniejsze programy lojalnościowe.

Doczytaj: wsparcie sprzedaży

Programy lojalnościowe są jednym z najbardziej skutecznych narzędzi nowoczesnego handlu. Ich głównym plusem jest szybkie i sprawne zbudowanie dużej grupy wiernych odbiorców, co ma też przełożenie na zyski ze sprzedaży. Rzecz jasna nie uda się zrobić jednej formy programu skierowanego do wielu różnych grup odbiorców i branż, dlatego też każde wdrożenie powinno być poprzedzone dokładnymi badaniami. Niektóre firmy samodzielnie się za to zabierają, z większym lub mniejszym rezultatem, inne z kolei wolą zlecić to profesjonalistom, którzy tym tylko tym się zajmują. Przekazanie kompleksowej obsługi programów lojalnościowych na zewnątrz ma dużo plusów, największe sieci handlowe bardzo chętnie korzystają z takich rozwiązań.

Źródło informacji: program motywacyjny

karta lojalnościowa Tesco

Autor: Neil Turner
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze można korzystać wtedy z dużego doświadczenia firmy obsługującej program, popartego często wieloma udanymi wdrożeniami.

Kiedy będziesz szukać dodatkowych informacji na temat poruszany w powyższym poście, to wejdź tu pastuch dla psa – z pewnością te materiały również Cię zainteresują.

Całościowa obsługa takich programów odbywa się w wielu różnych sferach, niekiedy będzie także wymagać wydajnych narzędzi informatycznych, i właśnie to firmy które się zajmują ich obsługą mogą zapewnić.