Życie komornika

Wielu osobom komornik kojarzy się z filmem, w którym Andrzej Chyra zagrał bezdusznego komornika. Człowieka, który bez względu na wszystko chce uzyskać należność. W życiu owszem bywają i takie przypadki, ale są to wyjątki. Komornicy to zwyczajni ludzie, którzy również chcą za coś funkcjonować. Ściąganie należności czy to ze względu na niespłacanie kredytu czy z powodu zaległych alimentów to ciężki kawałek chleba.

długi

Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak, jeżeli znajdziemy się w sytuacji podbramkowej to komornik Wrocław na sto procent spojrzy na nas jak na drugiego człowieka. Musimy tylko dogadać się z komornikiem. Gdy okazuje się, że coś jest nie tak musimy od razu po informacji od komornika zgłosić się do niego. Tylko wtedy będziemy mogli porozmawiać z komornikiem o jakiejś sensownej spłacie długu. Nic nie pomoże udawanie, że nie dostaliśmy jakiegoś listu. W stolicy Dolnego Śląska jest kilkunastu komorników, jednak nie powinniśmy się bać, bo każdemu może coś się nie udać.

Komornik we Wrocławiu

W stolicy Dolnego Śląska jest Izba Komornicza. Stolica województwa dolnośląskiego jest dużym miastem i do poszczególnych dzielnic są przypisani komornicy. Wiąże się to z sądami rejonowymi w poszczególnych dzielnicach. Komornik sądowy Wrocław Fabryczna to praca, która często bywa bywa trudne. Oczywiście sporo komorników posiadających kancelarie we Wrocławiu działa na obszarze całej Polski. Komornicy organizują sprzedaż ruchomego majątku, jak również nieruchomości. Dodatkowo ściągają pieniądze związane z alimentami czy również innymi należnościami. Praca komornika to spora odpowiedzialność. Nim jednak osoba zostanie komornikiem sądowym ma obowiązek przez określony czas być asesorem komorniczym i spełnić szereg innych wymagań, w tym zdać egzamin.

spłacanie zadłużenia

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Praca ta to ogromne wyzwanie, bo egzekucja, czyli ściąganie należności z dłużnika nie zawsze jest proste. Ale wszystko komornik (http://komornikolesno.pl/) ma zapisane czarno na białym. Wie w jakim czasie po uzyskaniu należności musi je oddać konkretnej osobie. Wszystkie aspekty, cały regulamin jest zapisany. Filmowe sceny czy to z komornikiem czy dłużnikiem w roli głównej zdarzają się rzadko.

Jednak wszyscy świetnie wiemy, że życie podsuwa różne scenariusze. Komornicy to też ludzie i też bywa, że popełnią błędy. Zdarza się, że egzekwują należności z nie tej osoby, co trzeba. Rekwirują samochody niebędące własnością ludzi zadłużonych. Często w różnego typu programach w tv widzimy tego rodzaje sytuacje. Dzięki mówieniu o takich sytuacji komornicy muszą być bardziej skrupulatni. Jednak tak jak we wszystkich profesjach tak i w tym nie da się nie popełniać jakiś błędów (szczególnie przydatny serwis).