Przydatny artykuł opisujący istotne zagadnienia – certyfikat ISO 9001, certyfikat ohsas 18001 oraz deklaracja zgodności CE

W tym artykule zajmiemy się trzema fascynującymi, na pozór lekko skomplikowanymi, lecz także ogromnie ważkimi kwestiami. Powiemy sobie o tym co znaczy termin certyfikat ISO 9001, czym jest certyfikat ohsas 18001 a także omówimy sobie kwestię deklaracji zgodności CE.
Z początku wyjaśnijmy sobie pierwszą sprawę. Certyfikat ISO 9001 to jeden z systemów rozporządzania jakością, a szczegółowiej mówiąc jest to norma międzynarodowa, która definiuje wymagania jakie koniecznie powinien spełniać system zarządzania jakością.

szkolenie do certyfikacji

Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Norma ta może być w rzeczy samej użytkowana przez każde organizacje, instytucje i tak dalej, bez względu na ich typ, obszar działania lub też wielkość. Przede wszystkim norma ta zawiera spełnianie oraz zrozumienie potrzeb i wymagań Klientów. Norma ta jest rzecz jasna konkretnie zaprezentowana i objaśniona, aktualnie zdołamy w niej wyróżnić osiem zasad, które są ukierunkowane na Klienta. Także na temat w serwisie .

deklaracja zgodności ce:

Certyfikatcertyfikat zgodności unii celnej (witryna:: pełna treść) ohsas 18001 (kliknij, a dowiesz się więcej) to także norma dotycząca zarządzania jakością, a szczegółowiej jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Zawiera ona zestaw niezmiernie istotnych wymagań, jakie musi spełniać dana jednostka dla zdobycia certyfikatu zgodności. Norma ta została niezwykle szeroko opisana, niewątpliwie jednak mieści niesłychanie ważne i istotne kwestie, takie jak przykładowo polityka bezpieczeństwa oraz higieny pracy, rozporządzania ryzykiem zawodowym, wymagania prawne bądź też zbadanie wypadków przy pracy. iso (pod tym linkiem)

Deklaracja zgodności CE to pewien dokument wystawiany przez fabrykanta danego artykułu lub wyrobu, który jest zapewnieniem, że owy produkt jest zgodny z wymaganiami dyrektyw Unii Europejskiej. Z pewnością nie raz spotykałeś się z tym zaznaczeniem na wielu przeróżnych artykułach – tak właściwie znaczek ten musi być obecny na każdej rzeczy, jaka jest wytwarzana i rozprowadzana w Europie. Jeśli jakiś artykuł nie posiada deklaracji zgodności CE to znaczy, iż nie został przyjęty do obrotu na terenie Unii Europejskiej.