Z jakiego powodu należy oceniać strony www?

Obecnie kategoryczna większość osób korzysta z internetu, ponieważ jest to narzędzie dające szansę na sprawne wyszukiwanie potrzebnych wiadomości bądź poznawanie nowych osób. Nie można się więc dziwić, że firmy starają się dbać o swoją obecność w internecie, najczęściej poprzez posiadanie nowoczesnych i atrakcyjnych wizualnie stron internetowych.

kod strony internetowej

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Strona jest firmową wizytówką, więc powinna prezentować się dla potencjalnego użytkownika możliwie jak najbardziej interesująco. Jak jednakże ocenić, czy jest przejrzysta, zawiera wszystkie konieczne informacje, podane dodatkowo w przystępny sposób?

Dosyć interesującym rozwiązaniem jest ocena stron internetowych w ankietach online.

Przygotowano bonus dla osób, które potrzebują uzupełniających materiałów – zobacz info (http://piotrowski24.pl/kontakt/) tutaj. Dotyczy on analizowanego tutaj tematu.

Uzupełnienie takiej ankiety zabiera użytkownikowi kilka minut i można ją bez problemu zamieścić natychmiast na stronie, co ułatwia do niej dostęp. Wykonanie ankiety nie powinno być trudne. Warto zadbać przede wszystkim o to, żeby liczba zadawanych pytań nie była zbyt duża, ponieważ wówczas prawdopodobieństwo, że odwiedzający stronę będą chcieli zdecydować się na uzupełnienie ankiety jest dużo mniejsze. Pytania muszą być jasno sformułowane, a odpowiedzi podane w postaci punktów, co dla użytkowników jest uproszczeniem.

oceniamy strony internetowe

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na udostępnienie tego rodzaju ankiety, ponieważ dane, które tym sposobem zostaną uzyskane, szybko pozwolą na usprawnienie jakichkolwiek niedociągnięć. Z racji tego, że atrakcyjność strony internetowej w dużej mierze decyduje o tym, czy osoba będzie planowała ją następny raz odwiedzić albo czy zdecyduje się na skorzystanie z oferowanych usług oraz artykułów i zadbanie o jej dopasowanie do oczekiwań odwiedzających ma ogromne znaczenie. Naturalnie, jeżeli samodzielnie nigdy nie przygotowywało się żadnej ankiety, można to zlecić fachowcom, którzy będą potrafili tak sformułować pytania, żeby nie sprawiały one większych kłopotów.

W dodatku, będą oni wiedzieli, jakie kwestie są dla odwiedzających stronę naprawdę najistotniejsze.

Strona internetowa ma służyć głównie internautom. Oznacza to, że musi być stosownie klarowna i atrakcyjna wizualnie. Z reguły nie wystarcza tylko zastosowanie nowoczesnych technologii – wszystkie informacje powinny zostać podane w odpowiedniej formie.