Mechanika i samochody – omówienie dziedziny i objaśnienie częstych niepewności

Częstym kłopotem pojawiającym się nie tylko w Polsce, ale i na świecie jest niewiedza na temat maszyn znajdujących się na stacjach benzynowych. Dotyczy ona nie zaledwie ludzi „z zewnątrz”, lecz także pracowników owych stacji.

Samochód, jadący samochód

Autor: GpsGuardian
Źródło: GpsGuardian

Jakie posiadamy rodzaje dystrybutorów a także co to są depresatory? W tej chwili tworzone dystrybutory do paliwa to nowomodne urządzenia, ,które posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty. Występują w modelach jednowężowych i wielowężowych, z odbiorem oparów bądź bez, o wydajnościach od 40 do 130 l/min. Dystrybutory paliwa określone są do wydawania i zbycia paliw ciekłych tego rodzaju jak: benzyna bezołowiowa, olej klubersynth napędowy i opałowy, BIOpaliwo, LPG, CNG i mieszanka mocznika AdBlue. Są one wyposażone są w elektroniczne liczydła z wyrazistymi wyświetlaczami LCD. Bez trudu komunikują się z systemami kasowymi, lojalnościowymi albo systemami mechanicznego wydawania paliw.

Jeżeli chodzi o węże do paliwa i olejów (www.esoil.pl/k,2,mobil) (oraz wszelkich ropopochodnych towarów, są one stosowane w instalacjach paliwowych produktów i pojazdów, instalacjach hydraulicznych małego ciśnienia, procesach industrialnych. Takie do tankowania jak również dystrybucji zrobione z PVC, gumy NBR i pozostałych mieszanek gumowych. Rozmiar średnic wewnętrznych od 19 do 152 mm, a ciśnienia robocze wynosi do 20 bar. W gromadzie tej znajdują się m.in.: wąż do rozdzielaczy benzyny i oleju na stacjach paliw oraz specjalistyczne węże do tankowania paliwa aeronautycznego.

samochód

Autor: holding graz
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkową tajemnicą w wielu przypadkach są depresatory , inaczej związki organiczne, które po dodaniu do olejów, smarów, paliw ciekłych itp. obniżają temperaturę twardnienia tych substancji o 5-20°C. Rolę depresatorów spełniają zazwyczaj mydła kwasów tłuszczowych, głównie stearyniny glinu, magnezu, cyny jak również cynku, jak również chlorowane węglowodory parafinowe. Pracując na stacji benzynowej dobrze jest znać podstawowe pojęcia oraz zgłębiać wiedzę na ów temat coraz bardziej. Nie raz bowiem zdarza się bardzo uważny kontrahent , jaki będzie prosił o przybliżenie problemu w wypadku wątpliwości, czy też szef, który będzie postulował znajomości takich rzeczy.