Dobrana autolaweta pomoże nam przetransportować zepsute auto do serwisu

Awarie woza zdarzają się często i w różnych miejscach i okolicznościach. W owych przypadkach przydaje się pomoc drogowa, posiadająca dobraną lawetą, jaka doholuje zepsuty czterokołowiec do warsztatu. Ściąganie samochodów z zagranicy w złym stanie technicznym bywa w dalszym ciągu wykonywane. Do transportu samochodu w tym stanie potrzebna jest autolaweta (Szczecin).

Autor: Volkswagen
Odpowiednia laweta szczecin wykonana jest ze stali o powiększonej odporności, jaka pozwala na długotrwałe eksploatowanie pojazdu, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych i przy znacznym obciążeniu. Najważniejsze jest, żeby konstrukcja stalowa, stanowiąca najistotniejszy element budowy była chroniona przed korozją. Do takiego celu na ogół stosowany jest cynk hutniczy. Autrolaweta Szczecin musi posiadać solidny układ hamowania. Nawierzchnię lawety mogą tworzyć szczebelki, względnie zapełnienie z blachy. Jej podjazdy winny być na tyle odporne, ażeby bez kłopotu mogły na nie najechać nawet niezwykle ciężkie autobusy, czy auta ciężarowe wspólnie z bagażem.Autolaweta może być jedno, albo dwupiętrowa. Pomoc drogowa i indywidualni użytkownicy na ogół stosują lawety ( jednopiętrowe, z kolei lawety mające dwa piętra są użytkowane przez koncerny samochodowe.

Ekscytuje Cię taka porada? Jeśli poszukujesz uzupełniających informacji, które też okażą się użyteczne, kliknij tu oraz sprawdź więcej w tej ofercie.

Na lawetach bowiem przewozi się nowe samochody do salonów samochodowych.Autrolaweta Szczecin może być zarówno samochodem, jak i przyczepą. Może więc być to pojazd silnikowy, sam poruszający się po drodze, jak i pojazd kołowy, jaki wymaga auta silnikowego o odpowiedniej strukturze.

Lawety generalnie służą do przewozu samochodów osobowych, ale są także takie autolawety, jakie zaadaptowane są do przewożenia skuterów, czy quadów. Autrolaweta Szczecin musi mieć na swoim wyposażeniu wciągarkę, jaka w znacznym stopniu upraszcza załadunek zniszczonych pojazdów. Wyciągarka to swego rodzaju kołowrotek z linką stalową, jaki stosowany jest do wydobywania aut z rowów, położenie na koła wywróconych samochodów osobowych, transportowych, TIR i różnych pojazdów, np. po dachowaniu.