Dlaczego jednak Anglia i ich system podatkowy? A dlaczego by nie zostać w Polsce i pracować na budżet nas wszystkich?

Nasi Krajanie od zawsze znani są z przedsiębiorczości. Ludzie z z zagranicy wyróżniają nas za pracowitość, dążenie do celu oraz elastyczne wpasowywanie się do zaistniałej sytuacji. Czasami nie jest to jednak zaradność w powyższym wydaniu. Nastawienie na zysk, zdolność unikania niedogodności oraz kreatywne podchodzenie do przeciwności to tylko kilka z cech, które dekady systemu socjalistycznego wykształciły u naszych Rodaków.

podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Duża liczba Polaków woli mieć własny biznes, w którym będzie kierować swoim przedsiębiorstwem na swój sposób. Analogicznie wygląda kwestia z formalizowaniem firmy. Zakładanie działalności gospodarczej od lat sprawia dużą ilość problemów przedsiębiorcom. Z jednej strony wygodnictwo i prowadzenie biznesów w najbardziej prosty sposób na starcie powodują, że owo formalizowanie odbywa się w granicach naszego kraju. Jednak drugą stroną medalu są duże składki, podatki oraz trudności, które stymuluje polski system prawny.

Stąd spora część pracodawców szuka innych rozwiązań.Takich jak zakładanie działalności gospodarczej poza granicami kraju. Relatywnie popularnych wyborem jest tutaj Zjednoczone Królestwo, która daje preferencyjne warunki dla formalizowania tworzących się biznesów.

podatek

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz łatwości działania i jasności zobowiązań, daje niskie stawki podatkowe w stosunku do generowanych przychodów. Kolejnym negatywnym aspektem polskiego prawa podatkowego są restrykcje.

Poszukujesz użytecznych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa z pewnością Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz na niej wiele bardzo ciekawych danych.

Spóźnione płatności są karane poprzez ośmioprocentowe odsetki ZUS , które abstrahując od tego i tak są korzystniejsze niż przed latami. Co prawda wprowadza się ułatwienia takie jak dowód wewnętrzny . Zastępuje on fakturę w sytuacji, gdy nie trzeba jej wystawiać. Dla firm jest to podkładka w wielu sytuacjach, takich jak podróże służbowe, płatności za media. Nie jest to jednak wystarczająca zachęta, by zaradny biznesman rzucił Wyspy i wrócił z biznesem do kraju.

Konstruowanie dobrze rozwijającego się i dochodowego przedsiębiorstwa wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i byciem przygotowanym do częstych zmian. Niekiedy są to zmiany tak duże, że mogą obejmować nawet przeprowadzkę do innego kraju. Jednak na szczęście prawo pozwala na jedynie formalną zmianę adresu, a samym przedsiębiorstwem będzie się i tak zarządzać z każdego miejsca na świecie. Więcej na