Czy budowa stacji benzynowej to opłacalna inwestycja, na co trzeba zwrócić uwagę przy tego typy biznesie.

Wiele osób poszukując sposobu na prowadzenie swojego biznesu idzie w stronę stacji benzynowych. Jednak wybierając taki kierunek należy być świadomym faktu, że nie jest to biznes łatwy i tani. Samo postawienie stacji to koszt co najmniej kilku milionów złotych, a składa się na niego zakup właściwej działki, postawienie budynków i zakup koniecznych sprzętów oraz wyposażenia.

stacja benzynowa

Autor: Groume
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego wszystkiego trzeba doliczyć bieżące wydatki związane z prowadzeniem działalności, rachunki za media i wypłaty pracowników, a dodatkowo zaplanowane prace serwisowe stacji. Przykładowo co pewien czas należy wykonać czyszczenie zbiorników paliwowych, a to będzie się wiązać także z dodatkowymi kosztami, które trzeba uwzględnić podczas prowadzenia stacji. Szacuje się, że przeciętny zwrot inwestycji z takiej działalności będzie wynosił kilka lat, ale może się zdarzyć sytuacja, że będzie to trwało dużo dłużej. Dotyczy to w szczególności przypadków, gdy niewłaściwie się wybierze lokalizację, bo jednak w przypadku takiej inwestycji to jest kluczowa sprawa.

Ważną sprawą przy planowaniu budowy paliwowej stacji będzie zakup odpowiednich urządzeń. Po pierwsze muszą posiadać one wymagane homologacje, są one konieczne do tego, aby stacja mogła legalnie sprzedawać paliwa swoim klientom. Z pewnością należy postawić tutaj na nowoczesne rozwiązania, wygodne w obsłudze i bezpieczne dla środowiska. W końcu nowy dystrybutor paliwa ma w założeniach działać przez następne kilkadziesiąt lat, więc jest pożądane żeby był przede wszystkim solidny i niezawodny, lecz również w miarę nowoczesny .

Jeżeli omawiana kwestia Cię interesuje, to masz możliwość zdobyć podobne dane na przedstawiane zagadnienie. W tym celu odwiedź serwis www pillowplate.

Konieczna będzie również pozostała infrastruktura związana z transportowaniem i przechowywaniem paliw. Do postawienia będą więc odpowiednio pojemne zbiorniki, pompy oraz układ rur służących do bezpiecznego przesyłania, a także sporo innych akcesoriów takich jak przykładowo licznik do paliwa (sprawdź ofertę). Uruchamiając stację paliw należy również zastanowić się nad poszerzeniem działalności o jakieś inne usługi. Sklep z produktami spożywczymi czy bar potrafią powiększyć obrót nawet o kilkadziesiąt procent.