Jakim sposobem znaleźć wyśmienitego handlowca, czyli parę słów na temat efektywnej rekrutacji

Rekrutacja handlowców często może sprawiać nie lada kłopot i wyzwanie dla rekrutera. Kandydatów na stanowisko handlowca bezsprzecznie jest niemało, jednakże jak na przykład odszukać wspaniałą osobę, która sprawdzi się na tym stanowisku?

biznes

Źródło: flickr.com

Bez wątpliwości na samym początku powinno się zastanowić nad tym jaki ma obowiązek być znakomity handlowiec i jakimi cechami powinien się wyróżniać. Osoba ta będzie wyrażać firmę jako jej wizytówka, naturalnie więc musi się poprawnie prezentować. Winna być to osoba elegancka, schludnie i porządnie ubrana, jednym słowem schludna pod wszelkim względem. Już na samym początku rozmowy kwalifikacyjnej możesz bezproblemowo się zorientować czy dany aspirant realizuje to żądanie, czy może jego wizerunek sporo odstaje od oczekiwanego. Dodatkowo osoba chcąca pracować jako handlowiec bez wątpliwości powinna wyróżniać się kilkoma istotnymi rzeczami. Po pierwsze musi być rozmowna i nie mieć kłopotów z nawiązywaniem wyśmienitych kontaktów z innymi ludźmi.

agencja pracy

Źródło: http://www.randstad.pl/

Co więcej musi mieć wyborne umiejętności negocjacyjne, które pomogą jej w sprzedaży takich usług, jak usługi hr (–>usługi hr – kliknij) oraz pozwolą na uniknięcie męczących dyskusji. Kolejną ważką rzeczą jest też odporność na stres i sztuka radzenia sobie z trudnymi sytuacjami – na nieszczęście wypada liczyć się z tym, że nie każdy Konsument okaże się przyjemny oraz taktowny. Mile widzianymi cechami są też biegłość samodzielnego działania i planowania własnej pracy.

To ledwo kilka cech, jakie powinny wyróżniać dobrego handlowca. Jeśli Twój kandydat takie ma to istnieją ogromne szanse, iż sprawdzi się w tym zawodzie. Oczywiście Ty, jako rekruter również musisz porządnie przygotować się do prowadzenia rekrutacji. Przede wszystkim powinno się utworzyć określony plan plan restrukturyzacyjny naboru na nowiutkie stanowisko, wyłonić profil kandydata a także stworzyć drobiazgowy opis stanowiska oraz zwrócić uwagę na kwalifikacje i zręczności kandydatów oraz konkretnie ustalić żądane cechy.