Jak pielęgnować włosy farbowane?

W pierwszych promieniach wiosennego słońca przeważnie mamy wrażenie, że nasze włosy są brzydkie i bez połysku. Trzeba działać! Co przygotowali dla nas tej wiosny najlepsi eksperci i mistrzowie fryzjerstwa?

Najgorętszym kolorem sezonu będzie „brond”, czyli połączenie brązu oraz słonecznego blondu, oczywiście w odcieniach naturalnych! Włosy koloryzuje się tak, by jaśniejsze i ciemniejsze tony naturalnie się przenikały. Nie są to pasemka czy koloryzacje typu ombre, w których kolory zdecydowanie się odznaczają. Przejście koloru jest subtelne. W kolorze blond wydajemy się nijakie, a czarne włosy nas postarzają? Wypróbujmy rudości, które właśnie powracają do łask.

Jeśli wykorzystana w powyższym tekście retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu opaski szpitalne inne tego rodzaju wpisy – one dotyczą analogicznej tematyki.

Truskawkowe, kasztanowe, neonowe – mając do dyspozycji tak wiele odcieni, warto

wejdź tu

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

pobawić się w poszukiwanie odpowiedniego odcienia.

Aby płomienne rudości towarzyszyły nam na włosach jak najdłużej, wskazane jest używać specjalnych kosmetyków, ułatwiających ich pielęgnację. Podstawą niech będzie szampon do włosów farbowanych (link do strony). Wartym uwagi kosmetykiem jest szampon firmy Goldwell, nadający włosom natychmiast odczuwalną jaskrawość koloru, jedwabisty dotyk oraz odczucie dobrze oczyszczonych włosów. Dodatkowo, kosmetyk marki Goldwell wystarczy nam na długi czas, wspaniale się pieni oraz doskonale pachnie. Codzienne pielęgnacja czysta przyjemność! Mamy niedobrą wiadomość dla miłośniczek geometrycznych cięć albo superrównych grzywek. W tym sezonie hitem są włosy naturalne, delikatnie skręcone, w pozornym nieładzie, zwichrowane. Tak lubiane przez Polki prostownice nie będą nam potrzebne.

Włosy idealnie wygładzone są niemodne, ponieważ są za bardzo dopracowane. Od dzisiaj, do stylizowania włosów używajmy okrągłej szczotki. Na wiosennych pokazach mody prym wiodą puszyste fryzury. Ale jak zwiększyć objętość cienkich i delikatnych włosów tak aby się nie sklejały? Ten problem nurtuje od lat naukowców w laboratoriach firm fryzjerskich. Konsekwencją ich działań są produkty kosmetyczne do stylizacji włosów, np. spraye bez spłukiwania. Zaaplikowane są niewyczuwalne w dotyku, a dają efekt naturalnej objętości – w dodatku, nie ”sklejając” włosów.