W jaki sposób się golić i dbać o męski zarost – rady

Nadeszła moda na brody. Panowie prawdopodobnie cieszą się z tego, iż bujny zarost znowu jest modny, jednak nie znaczy to, że mogą oni poświęcić mniej czasu na jego pielęgnowanie. Ładna broda czy wąsy wymagają czasu. Idealne golenie nie jest szybkie oraz wymaga pewnej praktyki pielęgnacyjnej. Na początek musisz otworzyć pory. Możesz np. to zrobić przykładając do buzi zmoczony ciepłą wodą ręczniczek na ok. 60 sekund. Poprawnie byłoby golić się przykładowo po wyjściu spod prysznica.

Mężczyzna z zarostem

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Oczyść twarz za pomocą peelingu. Może być to żel np. ze zmielonymi łupinami orzecha. Wyeliminuje martwy naskórek, jaki może blokować ostrza a także prędzej je stępiać. Przemyj ciepłą wodą. Kolejne potrzebne artykuły do golenia to olejek przed goleniem (aby zmiękczyć włosy. W następnej kolejności wmasuj krem względnie piankę do golenia. Nim rozpoczniesz się golić, winna „poleżeć” na włosach co najmniej 2 minutki. Z jakiej przyczyny?

Ponieważ tyle czasu zajmuje piankom do golenia ich należyte działanie. Składniki muszą mieć czas, żeby spenetrować włosy. Jeżeli ogolisz się po np. trzydziestu sekundach, tak naprawdę zgalasz suche włosy oraz zwiększasz ryzyko podrażnień. Rozpocznij golenie „z włosem”. Najlepsze są golarki tradycyjne.

Nie ociągaj się – czytaj całość tutaj (https://www.autopart.pl/akumulatory-semitrakcyjne) o temacie, który tu omówiliśmy. Dużo szczegółów znajdziesz we wpisie dołączonym pod poniższym linkiem.

Po 2 pociągnięciach płucz ostrze. W ten sposób ustrzeżesz się podrażnień a także zminimalizujesz ilość wrastających włosów. Nie przyciskaj ostrza, gdy się golisz. Potem ogol się pod włos. Spłucz wszystko zimną wodą. Wklep krem nawilżający. Poniżej wskazówki pomagające pożegnać się z podrażnieniami: Nie gól się nadmiernie szybko.

Gól się najpierw z włosem, a nie pod włos. Nałóż piankę na minimum dwie minuty przed zaczęciem golenia. Czyń celne pociągnięcia i regularnie spłukuj ostrza. Ostrożnie z pianą. To nie jej wielkość pomaga golić, tylko składniki, jakie uprzednio mają czas, by zadziałać. Zbyt dużo piany wręcz komplikuje golenie, albowiem oddala ostrza od twarzy. O ile jesteś bardzo podatny na podrażnienia, wymień golarkę na taką, która ma mniej ostrzy. Rzecz jasna unikaj kosmetyków ze spirytusem. Nie stosuj ręcznika, żeby oczyścić ostrze. Nie zostawiaj też maszynki w wilgoci oraz wodzie, bo zardzewieje. Regularnie zmieniaj ostrza. Jeśli masz bujny zarost, wymieniaj je co dwa golenia. Wykorzystuj kosmetyki do brody .