Który przedsiębiorca potrzebuje kasę fiskalną i w jakich przypadkach udostępniana jest ulga na jej nabycie?

Wraz z początkiem 2015 roku zmieniły się przepisy mówiące o posiadaniu kas fiskalnych.Musi je posiadać każdy, kto sprzedaje towary osobom fizycznym. Przepis dotyczyło także ryczałtowych rolników. Podatnik jednakże nie musi posiadać kasy, kiedy jego roczne obroty są mniejsze niż 20 tysięcy złotych. Taka kwota dotyczy tych przedsiębiorców, którzy działalność prowadzą przez cały rok. W innych przypadkach wszystkie kwoty obliczane są w zależności od przepracowanych miesięcy.

kasjerka przy kasie

Autor: kleuske
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy kasa fiskalna będzie potrzebna od 2015 roku? Nawet wtedy, gdy rezerwowano lub nabywano bilety, nawet przelewem, co w poprzednich latach zwalniało z obowiązku. W dodatku kasę muszą posiadać osoby, które wszystko zawierają na fakturach, bez względu na ich ilość. Bez zmian kasę koniecznie muszą posiadać przede wszystkim firmy sprzedające wszystkie nośniki danych, perfumy, sprzęt radiowy i telewizyjny, przeróżne części do aut lub oferujące usługi kosmetyczne bądź fryzjerskie. Dostępna jest również ulga na zakup fiskalnej kasy. Kto może z niej skorzystać? Jeśli firma przeprowadza wszystko w wyznaczonych terminach, skrupulatnie spisują sumy podatku, mogą dostać ulgę na zakup kasy. Należy wiedzieć, że można odliczyć od podatku aż 90 procent ceny, jednakże nie może to być kwota przewyższająca 700 zł. Przedsiębiorca ma rzecz jasna także możliwość innych ulg, np. możliwe jest odliczenie składek ZUS. Zatrzymajmy się jednak na kasach fiskalnych. Jakie Wymogi trzeba spełnić? Podatnik musi mieć wszystkie dokumenty, które mogą potwierdzić pełną zapłatę za kasę fiskalną. Dodatkowo jeszcze przed tym, gdy rozpocznie się ewidencjowanie, należy zgłosić do Urzędu Skarbowego, gdzie będą używane i jaka jest ich liczba. Ulga nie ma konkretnej daty granicznej, dla której należy ją wykorzystać.

kasa
Co natomiast w wypadku osób zwolnionych z VAT.oryginalny wpis (http://raczynski-kancelaria.pl/)Jeżeli nie jesteśmy zwolnieni należy zaznaczyć ulgę podczas wypełniania deklaracji VAT. Skoro jednak tego nie przeprowadzamy, czy mamy szansę na ulgę na kasę fiskalną? Tak, jest to wykonalne. Tak jak podmiot rozliczający VAT, musi przeprowadzać ewidencje obrotów w wyznaczonych terminach, wtedy ulga jest możliwa, zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Wcześniej przedsiębiorca musi złożyć wniosek, który powinien zawierać następujące dane: adres, imię i nazwisko, NIP, wszelkie dokumenty, które potwierdzają sumę zakupu nabytych kas fiskalnych, dane osób, które serwisuje opisywane urządzenia, wszystkie dane potrzebne do zrobienia przelewu bankowego, czyli przede wszystkim numer konta. Jeśli zależy nam na dostaniu ulgi i zwrocie finansów, należy dokładnie dotrzymywać wszelkich terminów. Wtedy z pewnością nasz wniosek nie zostanie odrzucony. Więcej na .