Mały pokój nie musi być utrudnieniem. Możesz go naprawdę ciekawie urządzić. Sprawdź jakie są najlepsze sposoby

Wyposażając mniejsze pokoje powinniśmy kierować się prostą zasadą, która mówi, żeby umieszczać w nich tylko przedmioty, które rzeczywiście są ci bliskie i potrzebne. W małym pokoju nie powinno być miejsca na coś, co nie będzie dawać ci radości. Przydatne rady odnoszące się do aranżacji mniejszych pomieszczeń będziemy się starać przedstawić w tym tekście.

Jeśli wyłącznie to możliwe, najlepiej dokonywać wyboru takie przedmioty, jakie mają mnóstwo zastosowań. Przykładowo otomana, gdzie jesteśmy w stanie coś przechować, może również służyć jako stół, ale także jako następne siedzisko czy skrzynia na książki. Rozkładany stół jadalniany będzie także dobry, gdyż może pełnić funkcję biurka, zaś rozkładana sofa w dzień może służyć za kanapę, by w nocy zmienić się w łóżko sypialne. Na pewnow takim pokoju należy unikać większych przedmiotów, które jedynie przytłoczą pokój swoją monumentalnością.

Łóżko piętrowe w pokoju dziecięcym

Autor: Meble-Bogart.pl
Źródło: http://www.meble-bogart.pl

Z tego powodu przykładowo komoda duża (zobacz ) lepiej pasuje do większych pomieszczeń. Jeżeli chodzi o niewielkie pokoje, to także łóżka piętrowe wydają się doskonałym pomysłem, szczególnie jak pokój dzieli dwójka lub więcej dzieci. Piętrowe łóżka to doskonały sposób na oszczędność miejsca. Również składające stoliki czy krzesła jesteśmy w stanie rozkładać, kiedy odwiedzą nas niezapowiedziani gości. Po tego typu wizycie błyskawicznie je złożymy i damy pod łóżko lub za szafa. Urządzając taki niewielki pokój należy unikać przepełnienia go akcesoriami.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany post, to odnośnik do www pokieruje Cię do podobnych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Co prawda, dodatki nadają wnętrzu oryginalnego charakteru, ale powinniśmy uważać, żeby z nimi nie przesadzić. Zamiast więc wstawiania do pomieszczenia lampy italux i ozdobnej figurki, najlepiej jak połączysz te dwie rzeczy, czyli ku dekoracyjną lampę i postaw ją na biurku.

Dobrze także się sprawdzają dekoracyjne pudełka, które nie tylko będą ciekawie prezentować się na regale, lecz jednocześnie będzie w nich można przechować rozmaite drobiazgi. No i na koniec następna praktyczna rada. Nie unikaj koloru w pokoju, czy nawet śmiałych deseni. Większość osób myśląc o niewielkich pokojach automatycznie twierdzi, że trzeba malować je w jasne kolory. Tego typu podejście jest dość racjonalne, bo naprawdę zezwala optycznie powiększyć pomieszczenie, jednak nie zawsze trzeba w ten sposób robić. Faktem jest że, ciemne kolory nie sprawią, że twój pokój będzie wyglądał na duży, ale rzeczywiście będzie oryginalniejszy.