Praca w IT w Niemczech to wyśmienita opcja dla informatyków

Solidny informatyk jakby nie patrzeć nie musi skarżyć się na permanentne bezrobocie. Jednakże bardzo różnie to bywa. A szczególnie, że na nieszczęście realia polskiego rynku pracy przesadnie fajne to nie są. To co w takim razie trzeba zalecić doświadczonemu komputerowcowi, który ma wykształcenie informatyczne?

konferencja IT

Autor: John Kraus
Źródło: http://www.flickr.com
To może emigracja? Dużo osób wyjeżdża za granicę i zasadniczo nie narzekają na własny los. Wiadoma sprawa: spora część polskich emigrantów pracuje za tylko najniższą krajową, ale jeżeli jesteśmy poszukującymi zatrudnienia informatykami to naturalnie nie musimy obawiać się o swoje zarobki. Jaki kraj jest zwłaszcza przystępny polskim informatykom?

Można pokusić się o twierdzenie, iż RFN to ten kraj, w którym warto szukać dobrej pracy. Przede wszystkim z tej przyczyny, że w sumie niemiecki rynek IT charakteryzuje się bardzo wysokim standardem.

Prawda jest taka, iż niemiecka gospodarka jest piekielnie mocna, niemalże w każdym zakątku znajdują nowatorskie przedsiębiorstwa, które w końcu potrzebują ciągle korzystać z usług IT. Wiadoma kwestia: w takowych przedsiębiorstwach nabór na informatyków nie jest ciągły, lecz praca (zobacz zwrot podatku vat) it Niemcy, w oczywiście przypadku solidnego pracownika, jest niemal na zawołanie. Zobacz propozycje tu – .

Od dłuższego czasu zarobki w Niemczech rosną piekielnie powoli – to być może odrobinę irytuje, lecz pamiętajmy, że jeżeli niemiecka gospodarka chciałaby być konkurencyjna, czymś wymaganym jest to by nie było wielokrotnie droższa pod względem kosztów pracy, aniżeli inne kraje. Chociaż tak czy siak niemieckie pensje są wielce atrakcyjne, zwłaszcza w IT. Niemalże wszędzie w IT bardzo dobrze zwykło się płaci, chociażby z takiego powodu, że w tej branży rządzą pracownicy, firmy zażarcie walczą o najsolidniejszych!

Najpoważniejszy problem z podjęciem pracy w RFN, w Berlinie bądź we Frankfurcie, to oczywiście beznadziejna, nierzadko zerowa znajomość języka niemieckiego. Co prawda nie zawsze pracodawca wymaga od człowieka znajomości języka, ale jeżeli znamy tylko jęz. angielski, niejako na samym początku znacząco zmniejszamy swoje szanse na lepszą, wielce ponadprzeciętną pracę.