Jaki sposób jest najdoskonalszy na nudę? Robienie czegoś! Może to być choćby papierowy samolocik, ale czy wiesz w jaki sposób go wykonać?

Papier jest niesamowity, bo można z niego zrobić bez wątpienia mnóstwo rzeczy. Sprawdź, co masz szansę dzięki niemu stworzyć. Jest mnóstwo tego rodzaju wynalazków, kilka z nich tworzyłeś, kiedy byłeś jeszcze dzieckiem. Aktualnie stworzymy wyczarowany z papieru samolocik, możesz się przekonać jaka to doskonała zabawa.

Pióro na notesie

Autor: Leslie Richards
Źródło: http://www.flickr.com
Jego stworzenie jest idealnym i kreatywnym sposobem zabicia czasu, zaś wypuszczanie go to rozrywka na pochmurne dni. Bez wątpienia robiłeś je nie raz w dzieciństwie, być może jednak dziś, gdy stałeś się już dorosły, trochę wyleciało Ci z pamięci jak to się robi. Tymczasem te najbanalniejsze zabawy są najlepsze, nie tylko pozwalają nam wrócić do krainy lat dziecięcych, ale też posiadają inne zalety. Jeśli posiadasz dzieci i nie wiesz, czym je zabawić, to taki samolocik wykonany z papieru na pewno mile je zaskoczy. A może się nudzisz i chce jakości zabić czas, to wykonanie takiej konstrukcji będzie doskonałym sposobem.

Lepsze to niż bezproduktywne czekanie,podczas którego ciągnie nas na papierosa.

Czy myślisz, że jest konieczność dokładniejszego sprawdzenia podanych w tym tekście informacji? Jeśli tak, to kliknij tutaj i zweryfikuj witrynę.

Co ważniejsze, do stworzenia takiego samolociku potrzeba tylko kartki papieru, dostaniesz ją w zwyczajnym sklepie papierniczym, jak sklep papierniczy – więcej . Tak niewiele trzeba,aby stworzyć coś tak interesującego, choć jak zobaczysz pracy musimy w to trochę włożyć. Najlepiej nada się papier do drukarki, kupisz go w sklepie, gdzie znajdują się artykuły papiernicze – Gold-Kram materiały biurowe szczecin.

Dokładny rozmiar nie odgrywa zbyt ważnej roli. Najistotniejsze, żeby kartka była prostokątna, a nie kwadratowa. Początkowo zagnij lewy róg papier, zdecydowanie przejedź po linii zgięcia palcem, żeby na kartce została ona wyraźnie zaznaczona. Po tym rozłóż kartkę i chwyć za prawy róg kartki, aby rozkładać ją tak samo jak poprzednio. Po tym mocno “zaprasuj” kartkę w linii zgięcia. Odwróć kartkę, znajdujące się z boku trójkąty powinieneś zagiąć wzdłuż linii ich wysokości. Chwytaj lewy róg górnego trójkąta, by go zagiąć. Dobrze zrobić tak, żeby róg zetknął się z wierzchołkiem trójkąta. Tę samą część zrób z drugim rogiem.