Jaki sposób jest najdoskonalszy na nudę? Robienie czegoś! Może to być choćby papierowy samolocik, ale czy wiesz w jaki sposób go wykonać?

Papier jest niesamowity, bo można z niego zrobić bez wątpienia mnóstwo rzeczy. Sprawdź, co masz szansę dzięki niemu stworzyć. Jest mnóstwo tego rodzaju wynalazków, kilka z nich tworzyłeś, kiedy byłeś jeszcze dzieckiem. Aktualnie stworzymy wyczarowany z papieru samolocik, możesz się przekonać jaka to doskonała zabawa.

Pióro na notesie

Autor: Leslie Richards
Źródło: http://www.flickr.com
Jego stworzenie jest idealnym i kreatywnym sposobem zabicia czasu, zaś wypuszczanie go to rozrywka na pochmurne dni. Bez wątpienia robiłeś je nie raz w dzieciństwie, być może jednak dziś, gdy stałeś się już dorosły, trochę wyleciało Ci z pamięci jak to się robi. Tymczasem te najbanalniejsze zabawy są najlepsze, nie tylko pozwalają nam wrócić do krainy lat dziecięcych, ale też posiadają inne zalety. Jeśli posiadasz dzieci i nie wiesz, czym je zabawić, to taki samolocik wykonany z papieru na pewno mile je zaskoczy. A może się nudzisz i chce jakości zabić czas, to wykonanie takiej konstrukcji będzie doskonałym sposobem.

Wykonaj krok naprzód oraz zobacz co posiada praktyczna propozycja (https://www.cedrus.org.pl/pl/oferta/technologia-produkcji/technologia-suszenia) – znalezione tam dane pochłoną Cię kompletnie, gdyż są zajmujące.

Lepsze to niż bezproduktywne czekanie,podczas którego ciągnie nas na papierosa. Co ważniejsze, do stworzenia takiego samolociku potrzeba tylko kartki papieru, dostaniesz ją w zwyczajnym sklepie papierniczym, jak sklep papierniczy – więcej . Tak niewiele trzeba,aby stworzyć coś tak interesującego, choć jak zobaczysz pracy musimy w to trochę włożyć. Najlepiej nada się papier do drukarki, kupisz go w sklepie, gdzie znajdują się artykuły papiernicze – Gold-Kram materiały biurowe szczecin.

Dokładny rozmiar nie odgrywa zbyt ważnej roli. Najistotniejsze, żeby kartka była prostokątna, a nie kwadratowa. Początkowo zagnij lewy róg papier, zdecydowanie przejedź po linii zgięcia palcem, żeby na kartce została ona wyraźnie zaznaczona. Po tym rozłóż kartkę i chwyć za prawy róg kartki, aby rozkładać ją tak samo jak poprzednio. Po tym mocno “zaprasuj” kartkę w linii zgięcia. Odwróć kartkę, znajdujące się z boku trójkąty powinieneś zagiąć wzdłuż linii ich wysokości. Chwytaj lewy róg górnego trójkąta, by go zagiąć. Dobrze zrobić tak, żeby róg zetknął się z wierzchołkiem trójkąta. Tę samą część zrób z drugim rogiem.