Pasaż z zabawkami, czyli miejsce, gdzie zakupisz wychowawczy prezent dla berbecia

Współcześnie nasze pociechy mają do dyspozycji tak dużo zabawek, że momentami nie wiedzą, czym się zająć w długie, zimowe popołudnia. Niegdyś dziewczynki i chłopcy musiały wykorzystywać do podwórkowych figli-migli nawet te najbardziej proste przedmioty, z kijkami na czele, i być może dzięki temu dzieci były bardziej inteligentne. A w jakim stopniu obecnie dziecięca inteligencja bywa zagrożona? Odpowiedź na tak postawione pytanie zostawmy pedagogom, a my zajmijmy się jedną z bardziej interesujących zabawek łatwo osiągalnych na rynku, a mianowicie lego movie.

klocki lego na prezent

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com
Klocki lego są marzeniem wielu maluchów. Staje się tak zapewne dlatego, że te zabawki składają się z mnóstwa kolorowych elementów, które można ze sobą łączyć dowolnie i w wielu niepowtarzalnych kombinacjach. A poza tym klocki obrosły już w taką sławę, że na sam dźwięk wyrazów lego movie nawet dorosłym szybciej walą serca. Dlatego też ta właśnie zabawka bywa coraz częściej kupowana na prezent na imieniny dla bratanka.

Te klocki lego są produkowane w dwóch liniach: dla chłopaków i dla dziewczynek. Chłopaków zainteresują modele tematycznie połączone z takimi zagadnieniami: budownictwo, straż pożarna czy wahadłowce kosmiczne. Natomiast dziewczynki będą zachwycone domkami dla lalek lub dobrze urządzoną kuchnią. Można także próbować poszukać uniwersalnych modeli, które zaciekawią młodych przedstawicieli obu płci – edukacja (ciąg dalszy tego zagadnienia – www.super-edu.pl/o-nas) (np. szkolna klasa bądź laboratorium fizyczne) i podróże (przedział sypialny w pociągu, poczekalnia kolejowa).

Maluchy, które dostały na imieniny lego movie wprost niesamowicie zadowolone. W skrajnych przypadkach być może nawet nie będą chciały po dobranocce pójść spać. A już na pewno pochwalą się w przedszkolu, że na imieniny otrzymały od chrzestnego fajowe klocki. A wtedy przyjaciółki i koledzy zażyczą sobie podobnego upominku na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Takie klocki po części uszczęśliwią także rodziców. Zawsze to rozsądniejszy upominek niż paczka pralinek i kolejna gra komputerowa. W każdym razie takie klocki stymulują umiejętności manualne oraz przyczyniają się w ten sposób do normalnego rozwoju pierwszoklasisty. Jedyne co może wprawiać w złość, to sytuacje, w których maleńkie, kolorowe części zaczynają się gubić, a potem znajdywać np. w kuchennej szafce, czyli w najmniej spodziewanym miejscu.