Dlaczego powinniśmy mieszkać we Wrocławiu? Co gwarantuje stolica Dolnego Śląska i jak się zmieniła przez lata?

Przez wiele lat źle było w stolicy Dolnego Śląska. W mieście, zniszczonym przez Drugą Wojnę Światową, nie było widoków na przyszłość. Miasto podupadało, a wszystkie siły skupiono na odbudowie stolicy. Tak było przez cały okres realnego socjalizmu. Lata 90. też nie nastrajały pozytywnie. Do połowy lat dziewięćdziesiątych. nie można było dostrzec pozytywnych zmian.

strona www

Autor: johannes tandl
Źródło: http://www.flickr.com

Co dziwne, największa tragedia od zakończenia wojny – powódź w dziewięćdziesiątym siódmym roku – przyniosła pozytywne zmiany, jakie trwają do dzisiejszego dnia. Historyczny potop nie był oczywiście tylko zmartwieniem Wrocławia, gdyż jego skutki były odczuwalne w całej południowej Polsce, a także na inne państwa, między innymi, Czechy.

Jeśli czytasz prezentowany artykuł to znaczy, że wątek Cię bardzo zafascynował – wejdź na odnośnik do strony osuszanie gruntu, a znajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Wrocław jednak, z racji położenia nad Odrą, ucierpiał najbardziej z dużych miast. Miasto, które nie wyglądało zbyt ładnie nagle zostało zatopione. Zdjęcia zalanego Wrocławia obiegły cały świat, zaniedbane miasto dostało kolejny cios. Jak się kolejno okazało było to początek końca wszystkich nieszczęść, które dotknęły Wrocław w powojennej i najnowszej historii.

Dzięki pieniądzom na odbudowę Wrocław zaczął się konsekwentnie zmieniać. Prawidłowe rządzenie miastem i funduszami przeznaczonymi na odbudowę, spowodowało, iż Wrocław w ciągu blisko dwóch dekad stał się wizytówką południowo-zachodniej części Polski.

Zobacz inne podobne niezwykle cenne źródło informacji na rozważany problem – kliknij tu oraz przeczytaj więcej w tej ofercie.

Wrocław szturmem wdarł się do czołówki najbardziej atrakcyjnych miast w Polsce, ponadto, w wielu rankingach ustępuje tylko stolicy. Wrocław zyskał swój niezwykły charakter, a ludzie (w większości przesiedleńcy ze Wschodu) mogli poczuć się jak u siebie.

Dzisiaj Wrocław to jeden z najpopularniejszych ośrodków akademickich w Polsce. Choć niż demograficzny powoli daje o sobie znać, to we Wrocławiu jest jakby mało widoczny – wielka liczba studentów to znak rozpoznawczy tego miasta. Co więcej, błyskawicznie rozwija się rynek nieruchomości, ponieważ coraz więcej osób chce posiadać nowe mieszkania Wrocław, a studenci – co naturalne – własne lokum na czas studiowania. W cenie są szczególnie mieszkania jednopokojowe i mieszkania dwupokojowe. Wydaje się jednakże, iż wszystko co najlepsze dopiero przed Wrocławiem. Co prawda, organizacja Euro 2012 była ogromnym wyzwaniem, lecz już za rogiem czai się kolejne wielkie wydarzenie – rok i 2016 i Wrocław jako Europejska Stolica Kultury. To będzie kolejne potwierdzenie wyjątkowego skoku cywilizacyjnego Wrocławia i dowód na to, iż miasto jest doceniane na następnym froncie. Wszystko co najlepsze jeszcze przed Wrocławiem, przynajmniej powinniśmy mieć taką nadzieję!