Co ma do zaproponowania współczesny Lublin? Czemu dobrze tam pojechać? Co można zobaczyć?

Jest największym miastem we wschodniej Polsce, a ze względu na interesującą zabudowę i oryginalne zabytki może się również okazać niezapomnianym celem wycieczki. Lublin, położony w odległości zaledwie stu kilometrów od granicy z Ukrainą i Białorusią, przyciąga swą historią a także oryginalnymi obiektami. Na które z nich warto zwrócić uwagę w czasie wizyty w tym mieście?

lublin

Autor: Wesley Carr
Źródło: http://www.flickr.com
Położenie na terenie niesamowitej Wyżyny Lubelskiej jest jednym z tych walorów, dzięki którym Lublin został miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów. Jakimi walorami przyciąga ten unikatowy ośrodek miejski? Dla dużej liczby osób Lublin jest przede wszystkim miejscem istotnych wydarzeń historycznych. To w Lublinie do ustalenia unii między Polską i Litwą, to tu miał swą siedzibę Trybunał Koronny dla Małopolski. W swych dziejach miasto było też ważnym ośrodkiem handlowym i miejscem, w jakim rozwijały się ruchy reformacyjne. W Lublinie w listopadzie 1918 roku związał się Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej, zaś w 1944 roku miasto zostało siedzibą władz Polski Ludowej. Dzisiaj jest istotnym ośrodkiem kulturalnym oraz akademickim, a swą cudowną architekturą przyciąga turystów coraz bardziej chętnie odwiedzających wschodnie obszary naszego kraju. Które typy zabytków cieszą się tu największym zainteresowaniem?

W gronie najchętniej odwiedzanych miejsc jest teren Starego Miasta, jakiego wyjątkową ozdobą jest ratusz.

Opisany temat napisaliśmy mając na myśli Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją opinię, czy podoba Ci się opis. Daj nam znać – przejdź do strony automaty do gry !

W gronie zabytków sakralnych godna uwagi jest wspaniała katedra oraz klasztor Dominikanów, który z powodu na umieszczone tu kaplice rodowe jest ważnym miejscem dla miłośników historii. Ważnym celem turystycznych wypraw jest także zamek, jakiego historia sięga XIV wieku. Aktualnie w jego zabytkowych wnętrzach znajduje się muzeum, którego ekspozycja pozwala na zapoznanie się z przeszłością miasta w atrakcyjny i przyjemny sposób. Na uwagę zasługuje też pałac Lubomirskich z drugiej połowy XVII wieku. W tym mieście znajduje się ogromna ilość sklepów, w których można nabyć potrzebne sprzęty – .

Zakupy

Autor: Kuba Bożanowski
Źródło: http://www.flickr.com
Dla turystów którzy odwiedzają Lublin cennym zabytkiem jest też tutejszy żydowski cmentarz, który zachwyca wiekowymi macewami i przypomina o ważnej grupie dawnych mieszkańców miasta. Lublin to także istotny współczesny ośrodek handlu oraz rozrywki. Na zakupy w Lublinie zdecydowani są mieszkańcy całego województwa lubelskiego, ponieważ to tu spotkamy największe markety z artykułami budowlanymi, sprzętu agd lub spożywcze takie jak te: saksofon. Warto przyjechać do Lublina pozwiedzać, równie jednakowoż korzystnie jest się tu pojawić, by zrobić konkretne zakupy.