Dbamy o idealną fryzurę. Sprawdzone preparaty do pielęgnacji i utrwalenia włosów.

Każda kobieta na co dzień preferuje dobrą pielęgnację idącą w parze a układaniem fryzury. Zwykle często te dwie rzeczy możemy połączyć, uzyskując naprawdę świetne rezultaty. W jaki sposób to osiągnąć?

zobacz ofertę

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedzią jest aplikowanie dobrych produktów do włosów, na przykład tego typu. Przy krótszych włosach, wygodnych zwłaszcza latem wejdź tutaj gdy uprawiamy sporty, o objętość i podniesienie u nasady można zadbać w trakcie mycia, używając szamponu nadającego objętości. Na świeżo umyte włosy możemy nanieść kosmetyki, które uniosą je przy skórze głowy i nieco je usztywnią (na przykład pianki, mgiełki podnoszące włosy u nasady albo inne kosmetyki do włosów Wella, jakimi można uzyskać ten efekt). Pozwoli to na sprawne ułożenie włosów na okrągłej szczotce wejdź tutaj po prostu przy użyciu palców i grzebyczka do stylizowania. Później można tylko wzmocnić ją lakierem. Oczywiście takie warunki atmosferyczne, jak mocny wiatr i wilgotne powietrze, będą działać niekorzystnie, dlatego dobrze jest posiadać w swojej łazience produkty z linii kosmetyków fryzjerskich Wella Professional, które dają silniejsze utrwalenie fryzury na miarę naszych potrzeb.

Kosmetyki do włosów Wella z linii dedykowanej salonom fryzjerskim zawsze są też bogatsze o skuteczne składniki pielęgnujące, prowitaminy, naturalne olejki i woski – O krótkie włosy łatwiej zadbać, ponieważ zwykle nawet niewiele ruchów grzebienia wystarczy, by je ujarzmić. Zdarza się, że schną naturalnie i nie wymagają użycia prostownicy czy lokówki, więc nie są mocno narażone na uszkodzenia powodowane przez zabiegi fryzjerskie z użyciem gorącego powietrza, jak dłuższe włosy. Do stylizacji fryzur krótszych dobrze sprawdzą się różne pasty czy woski. Przy kosmykach półdługich trosce o włosy trzeba poświęcić trochę więcej uwagi. Kluczowe jest tu chronienie końców przed rozdwajaniem się oraz ochrona kosmyków na całej linii przed suszeniem albo prostowaniem. Wtedy doskonale sprawdzi się maska regenerująco-ochraniająca i podobne kosmetyki Alterna mające właściwości termoochronne.

Należy także zadbać o ich odżywienie. Tak się składa, że włosy dłuższe i lekkie jak piórko mogą mieć tendencje do puszenia się, zwłaszcza przy niesprzyjających czynnikach atmosferycznych. Kosmetyki Alterna nałożone tuż po myciu, na przykład serum wygładzające, oraz do utrwalenia fryzury, jak bardzo mocny lakier, na pewno zapobiegną ich puszeniu – wiele serii, które poza cechami pielęgnacyjnymi mają też cechy wzmacniające fryzurę. Dlatego włosy wyglądają ładnie i zdrowo, są wytrzymałe i sprężyste, a przy tym dobrze się układają i fryzura trzyma się cały dzień.