Obecnie auto to dla większości osób nie luksus i zbytek, ale niezbędne narzędzie do pracowania

W niejednej rodzinie, w której będą pracować oboje rodzice i będą małych dzieci, które trzeba zawozić w wiele różnych miejsc, auta będą co najmniej dwa. Oczywiście jak to przy każdej tego typu rzeczy bywa, pojazd zakupić można albo całkowicie nowy, bezpośrednio z salonu, albo używany. Rozwiązania te mają swoje zalety i wady, i tak naprawdę każdy powinien się sam określić na jaki wybór się skusi.

samochód
Jednak bez względu na fakt, w jaki sposób będzie się samochód kupować, czy będzie to salon, czy ktoś prywatny, trzeba będzie za nie zapłacić. W wielu przypadkach ludzie nabywają auta płacąc gotówką, szczególnie z rynku wtórnego, których ceny już mocno spadły- . Wyjście takie jest najwygodniejsze, gdyż poprzedni właściciel od razu otrzymuje pieniądze, a kupujący nie musi się bawić w skomplikowane procedury kredytowe. Jednak nie w każdym przypadku takie możliwości będą, więc wtedy trzeba się wspomagać pożyczką od rodziny lub wzięciem kredytu.

Wiele banków właśnie dla osób chcących kupić samochód oferuje produkty kredytowe pod ten cel. Mają one nieco inne wymagania niż zwykłe kredyty konsumenckie, ale ich oprocentowanie jest trochę mniejsze, więc stanowią ciekawą alternatywę dla pozostałych pożyczek.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeśli tak, to śmiało sprawdź także to użyteczne źródło (http://forsel.pl/). Zwyczajnie kliknij tutaj a na pewno się nie zawiedziesz!

Po pierwsze kredyty samochodowy bez BIK są brane pod zastaw (zobacz pożyczka pod zastaw domu) samochodu, bank do momentu całkowitej spłaty zobowiązań figuruje jako współwłaściciel auta. Jest to jego zabezpieczenie i pełni gwarancję spłacenia pożyczki, stąd też jest możliwe mniejsze oprocentowanie niż przy tradycyjnym kredycie- kompleksowe porównanie pożyczek bez bik.

samochód

Autor: Klaudyna
Źródło: http://www.flickr.com
Do uzyskania samochodowego kredytu należy dopełnić parę formalności, więc jeśli się decyduje na taki rodzaj finansowania auta trzeba to mieć na uwadze. Informacje o dochodach to podstawowa sprawa, od tego rozpoczyna się każde załatwianie kredytu. Ale dodatkowo potrzebne może być sprawdzenie samochodu w bazie policyjnej i w wykazie zastawów, dostarczenie umowy zawarcia transakcji, i wreszcie podanie instytucji bankowej jako współwłaściciela pojazdu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*