Sprawny samochód to główny wymóg bezpieczeństwa przemieszczania się po drogach

W dzisiejszych czasach duża część prowadzących zdaje sobie już sprawę z niebezpieczeństw, które niesie ze sobą jakikolwiek niedziałający układ w pojeździe. Raczej nikt nie wyobraża sobie jeżdżenia z nie działającym hamulcem, z nieprawidłowo wyważonymi kołami czy bez niezwykle istotnych, sprawnie funkcjonujących układów wspomagających jazdę, jak EPS.

Do tego dobre lampy oraz kilka ułatwiających codzienną eksploatację, i można już tak naprawdę bezpiecznie jeździć. Jednak to nie wszystko. Niewielu kierowców zwraca uwagę na to czy podczas podróży nie zabrudziły się światła pojazdu. A tymczasem już lekko ubrudzone szkła stają się znacznie mniej widoczne dla pozostałych kierowców. Dotyczy to zwłaszcza takich elementów, jak lampy kierunkowskazów czy cofania. Posiadają one zwykle nieduży rozmiar, tak więc już nieduża plama błota spowoduje, że z pewnej odległości będą słabo widoczne. Nietrudno wyobrazić sobie skutki w przypadku, kiedy ktoś inny przeoczy, co będzie się chciało właśnie wykonać.

wycieraczki samochodowe

Autor: Sigfrid Lundberg
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie jesiennych deszczów spora liczba doświadczonych nawet kierowców zapomina także o takim, wydawać by się mogło, drobiazgu, jak czyste szyby i działające wycieraczki. Należy pamiętać pióra do wycieraczek są artykułami, które, tak jak olej, należy okresowo zmieniać a także regularnie kontrolować ich jakość (więcej na ten temat: ). Brudne samochodowe szyby powodują znacznie szybsze niszczenie gumy w każdej wyniszczenie dokumentów gdynia co znacznie wpływa na ich czas życia. A zużyte wycieraczki nie są już tak skuteczne w usuwaniu z szyby – przyciemnianie szyb samochodowych wrocław cennik – wszelkich nieczystości, a w skrajnych sytuacjach nie usuwają właściwie nawet niewielkiego deszczu. Zaś brudna szyba powoduje niebezpieczne odblaski, które mogą wręcz zupełnie uniemożliwić widzenie drogi przed sobą. Jeśli na szybie pojawiają się smugi, lub podczas pracy wycieraczek słyszy się skrzypienie, to objawy, że należy je niezwłocznie wymienić na nowe, gdyż jeżdżenie na dotychczasowych może stanowić zagrożenie.

Więcej odnośnie do producentów wycieraczek: .