Jakie kupić auto: z salonu czy używane? Pierwszy, jak i drugi wybór jest sensowny, trzeba jednakże pamiętać o pewnych kwestiach

Zakup samochodu ogólnie stanowi dosyć poważną decyzję, niezależnie od tego, czy wydajemy na auto 1000 czy 100 000 zł. Na zakupie wydatki się nie kończą.

Auro musimy ubezpieczyć, robić co pewien czas przeglądy, ponosić różnorodne koszty eksploatacyjne. Mimo to jednak na początku myślimy głównie nad tym, jak nabyć auto na w miarę odpowiednich warunkach. Odnosi się to zarówno do samochodów z salonu, jak i przechodzonych, jak bmw e46 używane.

Mercedes

Autor: Alang7™
Źródło: http://www.flickr.com
Jak mamy w planach nabyć nowe auto, prosto z salonu, to dobrze jest sprawdzić parę ofert dilerów z najbliższych większych ośrodków miejskich. Jesteśmy w stanie w bardzo łatwy sposób zobaczyć, za jaką cenę kupimy akurat ten model samochodu, który nas interesuje. Czasami kwota, za jaką w jednym mieście można zakupić samochód w wersji podstawowej, w kolejnym mieście wystarczy nam na pełne lub częściowe wyposażenie.

Gdy kupujemy samochód (serwis) nowy, mamy zapewnioną kilkuletnią gwarancję, a również zapewnienie, że auto nie posiada żadnych tajemniczych wad, jakie mogą nam się zdarzyć przy zakupie samochodu przechodzonego. Jeżeli z kolei planujemy kupić samochód używany, to w sytuacji gdy zależy nam na oszczędności, powinniśmy szukać ofert od zwykłych użytkowników samochodów, a nie z komisów (szczegóły oferty). Niekiedy możemy trafić na dobre samochody, szczególnie golf 5 używane.

biały Golf R

Autor: PTworks
Źródło: http://www.flickr.com

Te drugie raczej narzucają dość sporą marżę na każdy sprzedawany samochód, a przez to my musimy płacić więcej, niż samochód jest wart. Jak sami słabo się na tym znamy i wiemy, że bez kłopotu możemy zakupić samochód (rzuć okiem), który właściwie przeznaczony jest tylko do złomowania, lepiej zabrać ze sobą zaprzyjaźnionego mechanika. Wówczas płacimy mu określoną kwotę, a on jedzie z nami żeby sprawdzić auto, które sobie upatrzyliśmy. Dzięki temu z pewnością ustrzeżemy się przed złym zakupem. To również gwarancja, iż kupimy auto, które jest naprawdę dla nas, bo taki znawca może nam coś powiedzieć czy faktycznie konkretne auto jest dla nas najbardziej odpowiednie.

Uzupełnieniem tych informacji będą różne strony www, na jakich widnieją tego typu wiadomości, na przykład mercedes w204 opinie. Możemy się tam dowiedzieć naprawdę wielu cennych zagadnień.