Jak w legalny sposób wykonać kasację samochodu?

Mają miejsce takie sytuacje, kiedy nasze auto jest już w takim stanie, że kompletnie nie nadaje się do niczego. Zostaje nam wtedy jedynie kasacja. Należy mieć świadomość jaki sposób tego procesu jest legalny i gdzie możemy wykonać kasacji zgodnej z prawem. Wymagania są takie same dla wszystkich miejscowości w Polsce, niezależnie od nazwy miejsca, czy jest to złomowanie pojazdów Wrocław lub auto złom Legnica.

AutoAuto (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/czesci-myjek-techkar/wlaczniki-myjek-techkar,2,3541), który nie jest już zdolny do jazy można zezłomować w specjalnych punktach. Rzecz jasna możemy spróbować sprzedać samochód komuś, kto chce go wyremontować i nadal używać i w takiej sytuacji mamy możliwość zarobienia największej sumy pieniężnej. Zajmijmy się jednak przypadkiem auta, które na pewno nie nadaje się już do niczego i jedynym sposobem pozbycia się go jest kasacja. Warto wiedzieć, że stacja, w której zezłomujemy pojazd nie może pobierać opłaty. Ma takie prawo jedynie wtedy, kiedy samochód waży dużo mniej, niż jest to ujęte w dowodzie. Wówczas dopłacamy za każdy ujęty kilogram. Więcej na .

Złomowanie samochodów

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy udajemy się do opisanego punktu, musimy wziąć ze sobą potrzebne dokumenty, głównie jest to dowód rejestracyjny, w odmiennych przypadkach może to być również upoważnienie, jeżeli nie jesteśmy właścicielami, lub inne formularze potwierdzające dane pojazdu. Kiedy oddamy auto do stacji demontażu, otrzymamy dokumenty, które poświadczają unieważnienie tablic i dowodu rejestracyjnego. Jeżeli już posiadamy wymienione dokumentacje, możemy pójść do wydziału komunikacji w swojej gminie i złożyć wniosek o wyrejestrowanie samochodu. Mamy na to 30 dni. Dodatkowo warto sprawdzić legalność działalności stacji. Każdą możemy odszukać na stronie Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki temu upewnimy się, że wybór stacji jest jak najbardziej prawidłowy. Nielegalne złomowanie Wałbrzych jest surowo karane. Można otrzymać mandat na kwotę nawet 30 tysięcy.

Warto także wiedzieć, że za odpowiednio skasowany samochód, właściciel powinien dostać pieniądze. W dzisiejszych czasach niemalże wszystkie oferty znajdziemy online. Podobnie jest w wypadku tak zwanego auto złomu. Wystarczy po prostu poszukać stacji w okolicy naszej miejscowości. Jeżeli interesuje nas kasacja pojazdów Kraków, Kielce czy Warszawa, sposób poszukiwania jest identyczny.

Kiedy nasze auto wymaga kasacji, musimy mieć świadomość, że nie możemy wykonać tego procederu w dowolnym miejscu. Jeśli chcemy, by wszystko było całkowicie legalne, warto zapoznać z dostępnymi wymogami. W związku z tym bezproblemowo pozbędziemy się zbędnego pojazdu. W dodatku możemy otrzymać za to pieniądze. Warto skorzystać z takiej możliwości.